Google Pixel 5: Czy będzie miał ultra-szerokokątny obiektyw?

Google Pixel 5: Czy będzie miał ultra-szerokokątny obiektyw?
Marcin Watemborski

26.08.2020 06:27, aktual.: 26.08.2020 08:27

Smartfon Google Pixel 4a zdobył serca wielu użytkowników dzięki swoim podzespołom i działaniu. Niedługo pojawi się jego wersja wspierająca 5G, ale co z następcą? Ptaszki ćwierkają, że może mieć na pokładzie coś interesującego.

Android Central donosi o nowych renderach smartfona Google Pixel 5, które zdradzają według redakcji interesujące szczegółu. Może mieć on przekątną ekranu o długości 6 cali, a jego praca będzie wspierana przez procesor Qualcomm Snapdragon 765G.

Ekran w Google Pixel 5 może być oparty na technologii OLED z odświeżaniem na poziomie 90 Hz, lecz patrząc na rendery niestety zobaczymy na nim wycięty aparat. Google nie zapowiada rewolucji, jak ta, na którą czekamy z niecierpliwością, czyli ukryty aparat w ZTE Axon 20 5G.

Google Pixel 5 Leaks, Aug 2020: New Specs, Features + More! [Pixel 5 + 4a 5G]

Oprócz tege, Google Pixel 5 może mieć podwójny moduł tylnego aparatu, który będzie składał się ze standardowego obiektywu oraz drugiego ultra-szerokokątnego (UWA). Jeśli tak będzie, to zmiana względem Google Pixel 4 będzie ogromna, ponieważ w tym smartfonie fotograficznym znajdziemy obiektyw tele.

Doniesienia głoszą również, że Google Pixel 5 może wspierać bezprzewodowe ładowanie 15W Qi oraz 5W, lecz to samo może tyczyć się Google Pixel 4a. Podobno oba smartfony będą wspierane przez ten sam procesor, będą miały 8GB pamięci RAM, a Pixel 5 będzie miał 128 GB wewnętrznej pamięci, lecz tego dowiemy się w okolicach 30 września 2020 roku.

Google potwierdziło, że cena smartfona Google Pixel 4a 5G w USA wyniesie 499 dolarów (ok. 1850 złotych). Cena Google Pixel 5 pozostaje póki co absolutną tajemnicą.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)