Google Pixel 5: Obiektyw UWA, bracketing i nowości w trybie portretowym

Google Pixel 5: Obiektyw UWA, bracketing i nowości w trybie portretowym
Marcin Watemborski

01.10.2020 06:15, aktual.: 01.10.2020 08:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na smartfona Google Pixel 5 czekaliśmy od dłuższego czasu. Właśnie odbyła się oficjalna premiera i to urządzenie naprawdę zachwyca! Google postawiło poprzeczkę wysoko, zwłaszcza w smartfonie za taką cenę.

Google przykłada się bardzo mocno do dopieszczenia funkcji fotograficznych w swoich smartfonach. Nie inaczej jest w Google Pixel 5, który może wznieść fotografie mobilną na jeszcze wyższy poziom, przybliżając zaawansowane opcje użytkownikom za mniejsze pieniądze.

Jaki aparat ma Google Pixel 5?

Obraz

Główny aparat w Google Pixel 5 ma rozdzielczość 12 megapikseli i jest stabilizowany – to się nie zmieniło od czasu pierwszych doniesień. Obiektyw ma pole widzenia 77 stopni i przysłonę f/1.7. Jednak bardziej interesującym aspektem jest zastąpienie teleobiektywu, aparatem o rozdzielczości 16 megapikseli z obiektywem ultraszerokokątnym (UWA) o kącie widzenia 107 stopni i przysłonie f/2.2. Mimo tego, że zakres maksymalnego powiększenia się zmniejszył, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ od teraz posiadacze tego smartfona będą mogli robić zdjęcia w dużo mniejszych pomieszczeniach.

Przedni aparat ma rozdzielczość 8 Mpix i przysłonę o wartości f/2.2.

Google Pixel 5 – nowe opcje fotograficzne

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Niesamowitą nowością w oprogramowaniu Google Pixel 5 jest wprowadzenie opcji Night Sight w trybie portretowym. Umożliwi to robienie dobrych zdjęć ludziom, gdy światło nie będzie najlepsze. Oczywiście nie mogło też zabraknąć funkcji światła portretowego (Portrait Light), opierającej się na algorytmach sztucznej inteligencji. Rzuci ona trochę (sztucznego) światła na fotografowanego przez nas bohatera.

Mówiąc o Google Pixel 5 nie można zapomnieć o osławionym trybie HDR+, który jest teraz jeszcze lepszy i wspiera bracketing, czyli robienie serii kilku zdjęć o zmiennej ekspozycji. Producent dodał też 3 nowe tryby stabilizacji obrazu: Locked (zablokowaną), Active (aktywną) oraz Cinematic Pan, umożliwiający płynne filmowanie bez poruszeń podobnie jak przy zastosowaniu gimbala.

Cinematic Video for Pixel 5

Google Pixel 5 ma kosztować około 2780 złotych i pojawić się w wybranych krajach 15 października 2020 roku. Oficjalna dostępność w Polsce nie została zapowiedziana.

Więcej na temat specyfikacji Google Pixel 5 znajdziecie na portalu Komórkomania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)