Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu

Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu

Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu
Marcin Falana
04.11.2014 11:14, aktualizacja: 26.07.2022 19:46

Brytyjski fotograf Richard Vevers porzucił fotografię reklamową w Londynie i postanowił zając się fotografią podwodną, która fascynowała go od zawsze. Obecnie dzięki współpracy z Google Street View i Catlin Seaview tworzy podwodne panoramy znikających raf koralowych.

Zespół stworzony przez Richarda Veversa obfotografował panoramami 360 stopi sześć największych regionów bogatych w rafy koralowe. Zajęli się tym w pierwszej kolejności ponieważ zmiany klimatyczne najbardziej dotykają właśnie te wrażliwe ekosystemy, z którymi niedługo możemy nie mieć okazji obcować w “realu”. W ostatnich 30 latach straciliśmy 40% raf koralowych i nie zapowiada się, żeby ten proces zwalniał. Zdjęcia będą podstawą do obserwacji procesów tam zachodzących.

Obraz
© © Catlin Seaview / [catlinseaviewsurvey.com](http://catlinseaviewsurvey.com)

Ekipa Catlin Seaview fotografuje trzema aparatami Canon 5D umieszczonymi w specjalnej, sferycznej, wodoodpornej obudowie. Do obsługi użyto tabletu Samsunga. Nurkowie poruszali się dzięki skuterowi podwodnemu Dive X. Za jednym podejściem nurkowie pokrywali obszar dwóch kilometrów i robili 3000 zdjęć panoramicznych dziennie, z których tylko nieliczne trafiły do Google Street View.

Obraz
© © Catlin Seaview / [catlinseaviewsurvey.com](http://catlinseaviewsurvey.com)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)