Google Street View pozwoli na zamazanie zdjęć twojego domu

Google Street View pozwoli na zamazanie zdjęć twojego domu22.01.2021 10:44
Google Street View pozwoli na zamazanie zdjęć twojego domu

Google Street View to usługa, która pozwala zobaczyć na zdjęciach, jak wygląda niemal cały świat. W związku z ochroną prywatności, nowością jest możliwość zablurowania budynku. W ten sposób będzie można poczuć się trochę bardziej anonimowo, o ile to jakkolwiek możliwe w XXI wieku.

Wirtualne wycieczki z Google Street View to nic nowego. Dzięki tej usłudze możemy wybrać się w najdalszy zakątek świata nie ruszając się sprzed monitora. W związku z tym, że wiele osób nie chce się dzielić swoim życiem w internecie, pojawiła się opcja, która umożliwi ocenzurowanie nie tylko tablic rejestracyjnych czy twarzy (co i tak jest robione), ale pozwoli wskazać i zgłosić budynek, który ma zostać zamazany.

Po to, by zablurować budynek, wystarczy odwiedzić w Google Street View wybrane przez nas miejsce i kliknąć przycisk "Zgłoś problem" w prawym dolnym roku. Nasza prośba zostanie zweryfikowana przez pracownika Google, który później nakaże zamazanie go. Cały proces nie powinien trwać specjalnie długo.

420597246816749627

W formularzu Google została wprowadzona dedykowana temu rozwiązaniu opcja. Pozwala ona wybrać konkretny obiekty, który ma zostać zamazany: twarz, dom, samochód lub tablice rejestracyjne tudzież inną rzecz. Pod spodem znalazło się pole tekstowe, które należy wypełnić opisując konkretnie prośbę. W dalszej części podajemy swój adres mailowy oraz zaznaczamy pole "Nie jestem robotem".

Takie rozwiązanie w XXI wieku powinni znać wszyscy. Mimo tego, że czasy, w których żyjemy utrudniają jakkolwiek zachowanie prywatności, oczywistym jest to, że nie każdy musi godzić się na świecenie swoimi danymi w sieci. Sprawdźcie to rozwiązanie, może być bardzo przydatne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)