Google Street View pozwoli na zamazanie zdjęć twojego domu

Google Street View pozwoli na zamazanie zdjęć twojego domu

Google Street View pozwoli na zamazanie zdjęć twojego domu
Marcin Watemborski
22.01.2021 10:44, aktualizacja: 22.01.2021 11:48

Google Street View to usługa, która pozwala zobaczyć na zdjęciach, jak wygląda niemal cały świat. W związku z ochroną prywatności, nowością jest możliwość zablurowania budynku. W ten sposób będzie można poczuć się trochę bardziej anonimowo, o ile to jakkolwiek możliwe w XXI wieku.

Wirtualne wycieczki z Google Street View to nic nowego. Dzięki tej usłudze możemy wybrać się w najdalszy zakątek świata nie ruszając się sprzed monitora. W związku z tym, że wiele osób nie chce się dzielić swoim życiem w internecie, pojawiła się opcja, która umożliwi ocenzurowanie nie tylko tablic rejestracyjnych czy twarzy (co i tak jest robione), ale pozwoli wskazać i zgłosić budynek, który ma zostać zamazany.

Po to, by zablurować budynek, wystarczy odwiedzić w Google Street View wybrane przez nas miejsce i kliknąć przycisk "Zgłoś problem" w prawym dolnym roku. Nasza prośba zostanie zweryfikowana przez pracownika Google, który później nakaże zamazanie go. Cały proces nie powinien trwać specjalnie długo.

Obraz

W formularzu Google została wprowadzona dedykowana temu rozwiązaniu opcja. Pozwala ona wybrać konkretny obiekty, który ma zostać zamazany: twarz, dom, samochód lub tablice rejestracyjne tudzież inną rzecz. Pod spodem znalazło się pole tekstowe, które należy wypełnić opisując konkretnie prośbę. W dalszej części podajemy swój adres mailowy oraz zaznaczamy pole "Nie jestem robotem".

Takie rozwiązanie w XXI wieku powinni znać wszyscy. Mimo tego, że czasy, w których żyjemy utrudniają jakkolwiek zachowanie prywatności, oczywistym jest to, że nie każdy musi godzić się na świecenie swoimi danymi w sieci. Sprawdźcie to rozwiązanie, może być bardzo przydatne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)