Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni

Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni

Wielbłąd z aparatami Google Street Viev
Wielbłąd z aparatami Google Street Viev
Źródło zdjęć: © © google
Marcin Falana
09.10.2014 11:31, aktualizacja: 26.07.2022 19:47

Aparaty Google Street View przemierzają naszą planetę na różnych środkach transportu - samochodach, łodziach, ludziach, a ostatnio nawet wielbłądach. Google postanowiło obfotografować swoim systemem Arabską Pustynię Liwa. Trudne warunki nie są przeszkodą, a ciężki sprzęt wylądował na barkach wielbłąda.

Poszerzając swoją ofertę o kolejne atrakcyjne miejsca w bibliotece Google Street View, amerykańska firma przesuwa granice Street View na pustynię. Pustynia Liwa to jedna z większych atrakcji Półwyspu Arabskiego, w jej obfotografowywaniu, uczestniczyła 10-letnia wielbłądzica Raffia prowadzona przez przewodnika. Zdjęcia rozpoczęto rano o 6 czasu lokalnego.

Explore Liwa with Google Maps - Google اكتشف ليوا مع خرائط

Obraz
© © google

Efekt jest fantastyczny, dzięki specyficznej perspektywie, czujemy się jak byśmy jechali przez pustynię na wielbłądzie, w miejscu drogich kamer Google. Zastanawia tylko po czyich śladach podążamy?

Obraz
© © google

Nie jest to miraż, podchodząc bliżej widzimy człowieka z rozmazaną twarzą, a jego tożsamość pozostaje nieznana. Zapewne pomaga w całej akcji kierując wielbłąda. Google ma nadzieję, że pokazanie takich miejsc w Google Street View spowoduje, że bedą jeszcze bardziej popularne i odwiedzane przez turystów. Jednak jeżeli nie znosicie upałów, wycieczka przez internet wydaje się całkiem fajna.

Obraz
© © google

Google Street View wystartowało w 2007 roku. Obecnie dysponuje zdjęciami z 59 krajów, 7 kontynentów i kryjąc obszar ponad 5 milionów mil.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)