Google zakupił Nik Software, producenta aplikacji Snapseed

Google zakupił Nik Software, producenta aplikacji Snapseed21.09.2012 15:59
Google zakupił Nik Software, producenta aplikacji Snapseed
Olga Drenda

Google kieruje się coraz bardziej w stronę rynku mobilnego. Firma przejęła właśnie Nik Software – firmę produkującą popularne aplikacje do edycji zdjęć.

[solr id="fotoblogia-pl-60086" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2078,nikon-d600-triumfuje-ma-druga-najlepsza-matryce-na-swiecie" _mphoto="89179-d600-ambience-2-or-e6b9dab.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2167[/block]

Internetowi giganci toczą bój o smartfonowy rynek. Zakup Instagramu przez Facebooka był jednym z najgłośniej dyskutowanych posunięć tego roku. Google stara się jednak nie pozostawać w tyle. Firma z Mountain View stała się właścicielem Nik Software, producenta szeregu aplikacji związanych z fotografią. Nik stoi m.in. za cenionym narzędziem do fotografii czarno-białej, Silver Efex Pro 2 – jednak nie ma wątpliwości, że magnesem, który skierował Google w stronę producenta, była aplikacja Snapseed.

[solr id="fotoblogia-pl-59804" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2094,panasonic-lumix-gh3-z-mysla-o-filmowcach" _mphoto="gh3hhs12035slantlcd121-j-5183528.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2168[/block]

To mobilna aplikacja fotograficzna wyposażona w zestaw narzędzi do edycji i pakiet efektów, która – choć ma mniej użytkowników niż Instagram – cieszy się zaufaniem i sympatią użytkowników. Aplikacja zdobyła tytuł iPad App Of The Year 2011 i na razie jest dostępna jedynie dla iOS. Zakup jej producenta przez Google'a oznacza, że prawdopodobnie już wkrótce doczekamy się wersji Snapseed dla urządzeń z Androidem.

Nasze motto zawsze brzmiało: "Fotografia przede wszystkim" – czytamy w komentarzu opublikowanym przez Nik Software. Naszym celem jest dzielenie pasji do fotografii z innymi i mamy nadzieję, że dzięki wsparciu Google'a pomożemy milionom użytkowników robić fantastyczne zdjęcia.

Źródło: dpreview.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)