Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos

Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos
Źródło zdjęć: © © Daniel Sjöström / [Flickr / CC](https://www.flickr.com/photos/damienz/7664853220/)
Marcin Watemborski

15.02.2016 11:21, aktual.: 26.07.2022 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigant medialny Google podjął ostatnio kroki, które zrewolucjonizowały rynek fotografii cyfrowej. Ich produkt Google Photos oferuje nielimitowane darmowe przechowywanie zdjęć oraz możliwość ich udostępniania. W efekcie, na rynku zrobiło się zbyt ciasno dla innego programu do obróbki zdjęć - Google Picasa.

Popularność serwisu Google Photos stale rośnie – obecnie używa go ponad 100 milionów osób. Skutkiem tego jest ogłoszenie zamknięcia aplikacji Picasa. Jako wytłumaczenie Google podało, że chcą skoncentrować się w pełni na nowej usłudze.

Ogłoszenie Google:

Po wielu myślach i rozważaniach postanowiliśmy, że Picasa powinna przejść na emeryturę na rzecz młodszego serwisu – Google Photos. Wierzymy w to, że dzięki jednemu serwisowi obsługiwanemu z poziomu komputera oraz urządzeń mobilnych, dostarczymy użytkownikom lepszych wrażeń.

Firma nabyła Picasę od spółki Lifescape w 2004 roku. Wprowadzenie prze Google darmowego narzędzia do organizowania oraz edytowania zdjęć było dla wielu użytkowników ułatwieniem oraz początkiem ich przygody z cyfrową obróbką zdjęć. Zanim koncern zapowiedział wprowadzenie Google Photos, plotki mówiły o tym, że Picasa zostanie po prostu zmieniona w nową markę.

Obraz

W związku z tym, że Google miało dwa produkty odpowiadające za zdjęcia – postanowieniem zarządu zamknięty zostanie mniej popularny z nich, czyli Picasa. Działanie to ma na celu ułatwienie wyboru użytkownikom.

Obraz

Zawartość albumów Picasa Web jest obecnie dostępna w ramach Google Photos. Dla użytkowników, którzy chcą wciąż widzieć takie dane jak: tagi, podpisy oraz komentarze – Google stworzy specjalną przestrzeń z możliwością dostępu do nich. Będziecie mogli zobaczyć, ściągnąć oraz usunąć albumy Picasa Web, ale nie będziecie mogli tworzyć nowych, układać ani edytować ich. Zmiany zaczną być wprowadzane 1 maja 2016 roku.

Ogłoszenie Google:

Przepraszamy za wszystkie niedogodności zaistniałe przez tę sytuację, ale chcemy was zapewnić, że robimy to dla polepszenia jakości zarządzania zdjęciami. Google Photos to nowszy i bardziej rozbudowany produkt, który oferuje lepszą platformę (...).

Picasa zostanie ostatecznie zamknięta 15 maja 2016 roku. Aplikacja wciąż będzie dostępna na komputerach, ale program nie otrzyma już żadnej aktualizacji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)