GoPro Hero 8 i GoPro Max - premiera nowej generacji kamerek sportowych

GoPro Hero 8 i GoPro Max - premiera nowej generacji kamerek sportowych
Justyna Kocur-Czarny

02.10.2019 08:06, aktual.: 26.07.2022 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze lepsza stabilizacja, nagrywanie 360°, rozbudowany system akcesoriów modułowych i więcej. Co przyniosły ze sobą premiery GoPro Hero 8 i GoPro Max?

GoPro Hero 8 Black - stabilizacja HyperSmooth 2.0

HyperSmooth 1.0 był bardzo dobrze działającym systemem stabilizacji, a teraz GoPro jeszcze podbiło stawkę. HyperSmooth 2.0 jest wyposażony w technologię automatycznego poziomowania horyzontu. W trybie TimeWrap odtwarzanie wideo zostanie automatycznie dostosowane do prędkości, w której się przemieszczamy. Za sprawą jednego kliknięcia można zwolnić film, aby uchwycić najważniejsze momenty w slow motion.

Na filmach promocyjnych stabilizacja robi ogromne wrażenie, nie widzimy żadnych poruszeń. To sprawia, że wykorzystanie GoPro Hero 8 do zdjęć i filmików z wakacji wydaje się dużym nieporozumieniem. To sprzęt profesjonalny, który na pewno znajdzie zastosowanie w pracy wlogerów, czy osób uprawiających sporty ekstremalne. Kluczowe parametry najnowszej GoPro Hero 8 to:

 • zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli;
 • ulepszony HDR;
 • zapis plików RAW w każdym trybie;
 • nagrywanie 4K w klatkażu 60 kl./s.;
 • bitrate 100 Mb/s;
 • wodoszczelna do 10 metrów zanurzenia;
 • nagrywanie 360°.

GoPro Hero 8 Black - modułowy system akcesoriów

Sporą innowacją w najnowszej wersji GoPro Hero jest rozbudowany modułowy system akcesoriów. Dzięki Media Mod rozbudujemy kamerkę o mikrofon kierunkowy, port HDMI, 3,5-milimetrowy port mikrofonowy, zamontujemy dodatkowy odchylany ekran i lampę LED. Kamerka posiada cyfrowe obiektywy, które pozwalają uzyskać efekt zmiany ogniskowej. Na razie GoPro Hero jest dostępne tylko w wersji Black.

GoPro Max - czy odmieni los kamer sferycznych?

Po tym, jak GoPro Fusion się to nie udało, producent przychodzi z nowym urządzeniem. Siłą GoPro Max ma być jej wielozadaniowość. Oprócz aparatów po dwóch stronach, które uchwycą obraz w 360 stopniach, mamy tutaj dotykowy ekran i kilka ciekawych rozwiązań, takich jak:

 • nagrywanie na kartę microSD
 • system stabilizacji HyperSmooth
 • przestrzenne nagrywanie dźwięku dzięki 6 mikrofonom
 • ekran dotykowy
 • wideo 360° w rozdzielczości 5K (4992 x 2496 px)
 • transmisja na żywo w Full HD

GoPro: Introducing MAX — Ignite Your Creativity

GoPro Max - 3 w 1

To, co ciekawe to wielozadaniowość GoPro Max, która jest trzema urządzeniami w jednym: standardową kamerką akcji, kamerą do wlogowania (dzięki obracanemu ekranowi LCD) i kamerą sferyczną. GoPro Max ma niewielkie wymiary (6,4 x 6,9 x 4,0 cm) i jest wodoodporna do 5 metrów. Wzmocniona obudowa powinna być odporna na wstrząsy i uderzenia.

GoPro Hero 8 i GoPro Max - ceny i dostępność

GoPro Hero8 jest już dostępna w przedsprzedaży i kosztuje 1 899 złotych. GoPro Max w przedsprzedaży kosztuje 2 399 złotych. Realizacja zamówień nastąpi 25.10.2019 roku. Więcej informacji na stronie producenta.

GoPro: Introducing HERO8 Black — Beyond Next Level

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)