GoPro HERO 8 oraz GoPro Max: Wyciekła specyfikacja i zdjęcia produktów

GoPro HERO 8 oraz GoPro Max: Wyciekła specyfikacja i zdjęcia produktów
Marcin Watemborski

21.08.2019 09:39, aktual.: 21.08.2019 11:39

Kamery sportowe GoPro znane są doskonale wszystkim miłośnikom fotografii sportowej oraz wlogerom. To świetne narzędzie pracy, które mieści się w kieszeni. Już niedługo możemy zobaczyć nową wersję urządzenia pod nazwą GoPro HERO 8 oraz nowość do nagrywania wideo 360 stopni – GoPro Max.

GoPro Hero 8, czyli lepszy klatkaż i akcesoria

Według wycieku z Photo Rumors będzie mogło nagrywać wideo w rozdzielczości 4K i 60 kl./s, natomiast w HD będzie to aż 480 kl./s. Nowe akcesoria do kamerki mają się pojawić w przyszłym miesiącu. Jednym z nich może być specjalna lampka LED oraz zewnętrzny ekran LCD – oba montowane na stopce akcesoriów. Przydadzą się one w scenariuszach, gdzie kamerka nie musi być na sztywno przymocowana do mocowania lub gdy nagrywamy coś innego niż sporty ekstremalne.

W środku możemy zobaczyć nowy procesor przetwarzania obrazu GP2, który zastąpi GP1 z GoPro HERO 6 z 2017 roku. Może to się przełożyć na lepszą jakość obrazu oraz stabilizację, która w wersji HERO 7 i tak była na bardzo wysokim poziomie. Liczymy na lepsze odwzorowanie koloru oraz poprawę algorytmu cyfrowego zooma.

Obraz

GoPro Max – zobacz świat w 360 stopniach

Dotychczas w ofercie firmy GoPro była jedna kamerka 360 stopni – GoPro Fusion 360. Przecieki podają, że pojawi się nowe urządzenie, czyli GoPro Max, które zyska nowe funkcje oraz pozwoli otrzymać lepszą jakość rejestrowanego materiału.

Według źródła urządzenie będzie miało szeroki ekran z jednej strony i okrojone przyciski funkcyjne. Mam nadzieję, że producent nie skoncentruje się tylko na zaawansowanej obsłudze z poziomu aplikacji mobilnej, ale będzie to też możliwe z poziomu menu kamery, jak w przypadki DJI Osmo Action.

Obraz

Oba produkty mogą pojawić się na rynku już we wrześniu 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)