GoPro Karma to składany dron z odczepianym 3-osiowym stabilizatorem

GoPro Karma to składany dron z odczepianym 3‑osiowym stabilizatorem

GoPro Karma to składany dron z odczepianym 3-osiowym stabilizatorem
Marcin Watemborski
19.09.2016 18:50, aktualizacja: 26.07.2022 18:51

Przez długi czas portale internetowe huczały od plotek na temat drona od GoPro. Jak widać – potwierdziły się. Nadchodzi nowy rozdział w historii producenta kamer sportowych.

Firma GoPro zapowiedziała wypuszczenie drona o nazwie Karma. Quadrocopter jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami HERO 4 oraz HERO 5, a jego największą zaletą jest mobilność – może zostać złożony i schowany do plecaka. Celem firmy było stworzenie urządzenia możliwie najmniejszego, by użytkownik mógł mieć je zawsze przy sobie.

Obraz

W pudełku z dronem znajdziemy uchwyt do kamery, który jest 3-osiowym stabilizatorem obrazu. Odczepienie go umożliwia płynne kręcenie ujęć „z ręki”. Dodatkowo może zostać również zaczepiony na różnych pojazdach i kontrolować wyzwalanie migawki oraz tryby nagrywania.

Obraz

Kontroler do Karmy jest połączony ze zintegrowanym ekranem dotykowym, na którym można ustawiać parametry lotu oraz podejrzeć to, co nagrywa kamera. Według producenta, Karma została stworzona z myślą o początkujących pilotach dronów.

Obraz

Urządzenie jest wyposażone w jednoprzyciskowy system startu oraz lądowania oraz ma zapisane w oprogramowaniu strefy, do których nie można wlatywać. Kiedy dron traci zasięg lub wyczerpuje się bateria, automatycznie wraca.

Dron GoPro Karma będzie dostępny od 23 października w cenie 799 dolarów bez kamery, w zestawie z GoPro HERO 5 Session za 999 dolarów, natomiast z GoPro HERO 5 Black za 1099 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)