GoPro zrewolucjonizuje NHL? Obraz na żywo z kasków zawodników dla każdego

GoPro zrewolucjonizuje NHL? Obraz na żywo z kasków zawodników dla każdego

GoPro zrewolucjonizuje NHL? Obraz na żywo z kasków zawodników dla każdego
Marcin Falana
28.01.2015 12:39, aktualizacja: 28.01.2015 13:39

GoPro zrewolucjonizowało sposób, w jaki postrzegamy sporty ekstremalne. Teraz przyszła kolej na hokeja. Zawodowa liga NHL będzie wykorzystywać kamerki GoPro w relacji z meczy dając unikalną perspektywę z kasku zawodników.

Obraz

GoPro i NHL zawarły porozumienie, dzięki czemu zawodnicy będą wyposażeni w kamerki GoPro. Przełomem jest możliwość korzystania z funkcji streamingu na żywo (Livestream). Obraz z kamerek GoPro będzie dostępny w czasie transmisji i na platformach internetowych.

Kamerki na kaskach pierwszy raz zostały zaprezentowane podczas meczu gwiazd All Stars. Widzowie będą mieli okazję znaleźć się w centrum akcji, co świetnie obrazuje filmik promocyjny poniżej.

GoPro: On the Ice with the NHL

To pierwsze tego typu porozumienie GoPro z dużą profesjonalną ligą sportową, Może w przyszłości zobaczymy kamerki GoPro w innych dyscyplinach. Ograniczeniem jest możliwość mocowania urządzenia do zawodnika, jednak z biegiem czasu miniaturyzacja sprzętu powinna ten problem rozwiązać. W przypadku zdjęć kamerki GoPro są wystarczająco blisko nawet dla Roberta Capy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)