Góra Fuji na zdjęciach Takashiego Nakazawy. Ich różnorodność cię zaskoczy

Góra Fuji na zdjęciach Takashiego Nakazawy. Ich różnorodność cię zaskoczy

Góra Fuji na zdjęciach Takashiego Nakazawy. Ich różnorodność cię zaskoczy
Źródło zdjęć: © © Takashi Nakazawa / [Instagram](https://www.instagram.com/takashi_legendfuji/)
Monika Homan
15.06.2018 12:36, aktualizacja: 15.06.2018 14:36

Fotograf z Tokio, Takashi Nakazawa zakochał się w górze Fuji, która jest symbolem Japonii. Od siedmiu lat spędza weekendy śpiąc w samochodzie i fotografując ten piękny masyw.

Kilka lat temu Takashi Nakazawa spędził całą noc w samochodzie, na brzegu jeziora Yamanaka, żeby po raz pierwszy zrobić zdjęcie góry Fuji. Kiedy obudził się po krótkiej drzemce nic nie widział, ponieważ okolicę spowiła gęsta mgła. Wszedł na wzgórze, żeby wymknąć się z białego świata. Widok góry i morza chmur na jeziorze Yamanaka był dla niego niesamowitym przeżyciem. Od tej chwili Takashi stał się więźniem góry Fuji i fotografuje ją kiedy tylko może.

Jedno z jego zdjęć trafiło na okładkę "National Geographic Traveler", a inne są dostrzegane i wyróżniane w międzynarodowych konkursach.

Nakazawa wykonuje około 10 tysięcy zdjęć rocznie. Wszystkie łączy obecność góry Fuji. Jego fotografie zachwycają różnorodnością. Gdyby nie charakterystyczny masyw pojawiający się w kadrze, trudno byłoby domyślić się, że przedstawiają ten sam krajobraz. Fotografując o różnych porach dnia i roku oraz z różnych perspektyw Nakazawa pokazuje różne oblicza góry. Wystarczy spojrzeć na jego stronę, żeby zdać sobie sprawę jak wielka jest jego miłość do tego miejsca.

  • Nigdy nie myślałem o wspinaniu się na górę Fuji - przyznaje Nakazawa - Nie mogę po niej wędrować, bo wtedy nie będę mógł zrobić jej zdjęcia”

Więcej zdjęć Nakazawy zobaczycie na jego Instagramie. Jest tam naprawdę imponująca kolekcja fotografii przedstawiających górę Fuji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)