Grand Press Photo 2018 – rusza największy w Polsce konkurs fotografii prasowej

Grand Press Photo 2018 – rusza największy w Polsce konkurs fotografii prasowej
Źródło zdjęć: © Grand Press Photo 2017 © Mariusz Janiszewski, „Doc! Photo Magazine” / Fotoreportaż I miejsce w kategorii LUDZIE
Marcin Watemborski

15.02.2018 11:27, aktual.: 26.07.2022 18:08

Tego konkursu nie trzeba nikomu przedstawiać – to klasa sama w sobie. Co roku jury wybiera najlepsze prace reporterskie i dokumentalne z naszego rodzimego podwórka. Pojawiła się nowa kategoria w cyklach – ”Kultura i rozrywka”. Nabór zdjęć właśnie się rozpoczął!

Grand Press Photo to największy w Polsce konkurs fotografii prasowej. Wśród nagrodzonych zdjęć znajdziecie wiele inspirujących obrazów i poruszające tematy. Wśród zwycięzców co roku pojawiają się uznane nazwiska świata fotografii reportażowej. Nabór do tegorocznej edycji trwa od 15 lutego do 4 kwietnia. Konkurs jest przeznaczony tylko dla zawodowców i brane pod uwagę będą zdjęcia wykonane od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2018 roku.

Obraz
© Grand Press Photo 2017 © Adam Stępień, „Gazeta Wyborcza” / Zdjęcie pojedyncze III miejsce w kategorii PORTRET

Możecie zgłaszać swoje zdjęcia pojedyncze oraz cykle. Kategorie dla zdjęć pojedynczych to: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Fotoreportaże zostały podzielone na następujące kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka (nowa kategoria).

Obraz
© Grand Press Photo 2017 © Anna Bedyńska / Zdjęcie pojedyncze I miejsce w kategorii PORTRET

Dla fotografów, realizujących długoterminowe materiały przeznaczona jest specjalna kategoria – ”Projekt dokumentalny”.

W ramach Grand Press Photo jest organizowany również konkurs na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę ”Photo Book of the Year 2017”.

Obraz
© Grand Press Photo 2017 © Tomasz Lazar, dla „The Washington Post” / Zdjęcie pojedyncze I miejsce w kategorii ŻYCIE CODZIENNE

Prace możecie zgłaszać tylko drogą elektroniczną. Regulamin konkursu i inne ważne informacje znajdziecie na stronie organizatora. Rozwiązanie nastąpi w maju.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)