Grand Press Photo 2020: Pieter Ten Hoopen przewodniczącym jury

Grand Press Photo 2020: Pieter Ten Hoopen przewodniczącym jury

Grand Press Photo 2020: Pieter Ten Hoopen przewodniczącym jury
Źródło zdjęć: © © ADRIAN JASZCZAK / GPP 2019 / I MIEJSCE W KAT. "KULTURA I ROZRYWKA" / FOTOREPORTAŻ
Marcin Watemborski
18.02.2020 08:17, aktualizacja: 26.07.2022 14:59

Ruszył konkurs Grand Press Photo 2020 – największe polskie współzawodnictwo dla fotografów prasowych i fotoreporterów. Na czele jury stanął ubiegłoroczny zwycięzca World Press Photo – Pieter Ten Hoopen.

Grand Press Photo to prestiżowy konkurs dla fotografów prasowych i fotoreporterów, w którym pojawiają się najlepsze zdjęcia z Polski. Co roku dokumentaliści prezentują prace, które wzbudzają żywe zainteresowanie publiczności i niejednokrotnie mrożą krew w żyłach. Jednocześnie możemy wtedy zobaczyć najważniejsze wydarzenia, które odbyły się w ciągu poprzedniego roku w naszym kraju.

Co roku przewodniczącym jury zostaje zdobywca nagrody World Press Photo. W tym roku jest to Pieter Ten Hoopen, który w zeszłorocznym WPP otrzymał nagrodę za najlepszą historię fotograficzną roku. Był to cykl zdjęć przedstawiający temat imigrantów ze środkowej Ameryki. ”Karawana imigrantów” to poruszający materiał o pogoni za wolnością.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia w kategorii zdjęć pojedynczych, jak również serii. W przypadku zdjęć pojedynczych są to kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret. Jeśli macie do zaprezentowania cykl, zostały ustanowione następujące kategorie: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko oraz Kultura i rozrywka. Jest również kategoria dla fotografów, realizujących serie długoterminowe – Projekt dokumentalny.

Organizatorzy nie zapomnieli również o młodych dokumentalistach. W kategorii Young Poland mogą brać udział fotografowie, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia i nie startowali dotąd w konkursie Grand Press Photo. W tej kategorii można zgłaszać zarówno zdjęcia pojedyncze, jak i fotoreportaże. W obu grupach zostanie wyłoniona nagroda główna oraz wyróżnienia.

Podczas GPP 2020 odbędzie się również wybór najlepszej książki fotograficznej roku w konkursie Photo Book. Warunkiem uczestnictwa jest wydanie pierwszej edycji w 2019 roku.

Główna nagroda GPP 2020 jest przyznawana za Zdjęcie Roku i wynosi ona 10 000 złotych. W tegorocznej edycji konkursu będą oceniane zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2019 roku, a 31 marca 2020 roku. Swoje prace możecie zgłaszać do 3 kwietnia 2020 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)