Sprawdź, o jakie granty fotograficzne możesz się ubiegać w 2018 roku

Sprawdź, o jakie granty fotograficzne możesz się ubiegać w 2018 roku

Sprawdź, o jakie granty fotograficzne możesz się ubiegać w 2018 roku
Marcin Falana
24.01.2018 09:36, aktualizacja: 26.07.2022 18:10

Stypendia fotograficzne to dobry sposób, żeby zdobyć środki na bardziej ambitne projekty. Jeżeli interesujecie się fotografią prasową, społeczną albo studiujecie fotografię, czy podróżujecie po świecie z aparatem to może być propozycja dla was.

Granty dla fotografów pozwalają zająć się fotografią na poważnie, a świat fotografii oferuje dużo możliwości ubiegania się o środki na ciekawe projekty. Prezentujemy stypendia fotograficzne zebrane przez organizację Wittness, która skupiła się na grantach, które wymagają od fotografów stworzenia nowych projektów wizualnych i są otwarte na zgłoszenia bez wielu dodatkowych kryteriów.

Obraz

Fundacja Aarona Siskinda - Program grantowy dla fotografów Fundacji Aarona Siskinda (IPF) zachęca i celebruje osiągnięcia artystyczne we współczesnej fotografii, wspierając twórcze wysiłki artystów pracujących w fotografii i mediach opartych na fotografii.

Fundacja Alicji Patterson - Misją Fundacji Alicji Patterson jest wspieranie, promowanie, podtrzymywanie i ulepszanie najlepszych tradycji dziennikarstwa. Fundacja zapewnia wsparcie dziennikarzom zaangażowanym w porywającą, niezależną i sceptyczną pracę, która przynosi korzyści społeczeństwu. Stypendia Alicia Patterson są otwarte dla obywateli USA lub dla obywateli spoza Stanów Zjednoczonych, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin dla publikacji drukowanych w USA, zarówno w Ameryce, jak i za granicą.

Obraz

Fundacja Alexia - Dotacja zostaje przyznana fotoreporterowi, który może pogłębić zrozumienie kulturowe i pokój na świecie, tworząc i publikując zwięzłą, skoncentrowaną i znaczącą propozycję opowieści oraz demonstrując możliwość wizualnego zrealizowania tej historii za pomocą atrakcyjnych obrazów. Fundacja zapewnia również stypendia pieniężne umożliwiające studentom uzyskanie środków na stworzenie historii, która wspiera cele Fundacji promujące pokój na świecie i zrozumienie kulturowe.

Arabski Program Fotografii Dokumentalnej - Arabski Fundusz na rzecz Sztuki i Kultury oraz Fundusz Księcia Mikołaja w Amsterdamie, we współpracy z Magnum Foundation w Nowym Jorku, uruchomili program Arabska fotografia dokumentalna, który jest skierowany do kreatywnych fotografów dokumentalnych, którzy pracują w regionie arabskim. Fotografowie muszą pracować nad swoimi projektami w kraju zamieszkania przez okres ośmiu miesięcy. Dotacja może zostać wykorzystana na rozpoczęcie nowego projektu lub zakończenia pracy nad istniejącym.

Magazyn Burn - Grant magazynu Burn jest przeznaczony na wsparcie prac prowadzonych przez młodych fotografów dokumentalistów nominowanych przez społeczność magazynu.

Catchlight - Coroczne stypendium w wysokości 30 000 dolarów jest przyznawane trzem kreatywnym fotografom, którzy wykazali pracami w zakresie nowatorskiego wykorzystania fotografii do przedstawiania i uświadamiania trudnych problemów społecznych.

Canon Female Photojournalism Award - Organizowany corocznie konkurs dla fotoreporterek, który oferuje 8 000 euro na ukończenie fotoreportażu, który zostanie pokazany w następnym roku na festiwalu Visa puor l’Image.

Obraz

Carmignac Gestion - Grant Carminac Gestion Photojournalism ma na celu wspieranie fotoreportażu, ponieważ wymaga odwagi, zuchwałości, wolności i determinacji. Każdego roku projekt reportażowy, który jest bezpośrednio związany z bieżącymi wydarzeniami i zostanie wybrany przez jury zostanie objęty wsparciem w wysokości 50 000 euro.

CENTER - Roczny grant na rozwój projektu został zainicjowany, aby pomóc fotografom w ukończeniu prac, a nagroda za uruchomienie projektu pomaga w ukończeniu i rozpowszechnieniu projektu. Zgłoszenia są otwarte dla wszystkich fotograficznych projektów artystycznych i dokumentalnych lub cykli.

Centrum Studiów Dokumentalnych, Duke University - Stypendium Dorothea Lange-Paul Taylor w wysokości 10 000 dolarów jest dostępne dla twórców filmów dokumentalnych o dowolnym wieku i narodowości, zaangażowanych w realizację projektów opierających się na intrygujących i skutecznych metodach oddziaływania słów i obrazów.

Obraz

Creative Capital - to organizacja artystyczna, która wspiera poszukiwaczy przygód w Stanach Zjednoczonych poprzez finansowanie, doradztwo i rozwój kariery. Przyjmując zgłoszenia w 34 dyscyplinach (łącznie z fotografią, multimediami i filmem dokumentalnym), Creative Capital zapewnia każdemu finansowanemu projektowi nawet 50 000 dolarów w postaci bezpośredniego finansowania i usług rozwoju kariery o wartości 45 000 dolarów. Otwarte dla obywateli USA lub osób legalne mieszkających w Stanach w wieku co najmniej 25 lat, z co najmniej pięcioletnim doświadczeniem zawodowym.

The Diane Dammeyer Fellowship - to studia podyplomowe dla zaangażowanego społecznie fotografa, który zajmuje się prawami człowieka i kwestiami społecznymi. Ze względu na dynamiczny charakter stypendium wymagane jest pełne zaangażowanie w czasie roku akademickiego (od września do maja). W roku akademickim 2018-2019 zostanie przyznane 25 000 dolarów. Studia są skierowane do osoby, które ukończyły studia magisterskie w fotografii lub w innej pokrewnej dziedzinie.

The Documentary Project Fund - będzie oferować dwa granty w zakresie wsparcia projektu. Pierwszy z nich to 5000 dolarów dostępne dla każdego, kto zajmuje się fotografią. Drugi grant w wysokości 3500 dolarów jest przeznaczoną dla młodych fotografów. Wszyscy kandydaci muszą reprezentować odpowiedni poziom, niezbędny do zaplanowania i realizacji projektu dokumentalnego. Wybrani artyści będą mieli rok na ukończenie projektu fotograficznego.

Europejski Fundusz Dziennikarstwa Śledczego - zajmuje się promowaniem wysokiej jakości dziennikarstwa w Europie poprzez zapewnienie dziennikarzom możliwości prowadzenia dziennikarskich projektów badawczych. Projekt powinien być taki, że nie mógłby być realizowany w tym formacie w ramach zwykłego dziennikarstwa. Fundusz wspiera dziennikarzy, którzy mają dobre pomysły na transgraniczne badania i badania w sprawach europejskich.

Fundusz Dziennikarstwa Śledczego - Rada Dyrektorów Funduszu spotyka się okresowo przez cały rok, aby rozpatrzyć wnioski o dotacje na projekty badawcze i książki. Polityką funduszu jest wypłacanie pierwszej połowy zatwierdzonych dotacji wybranym kandydatom. Druga połowa dotacji jest wypłacana na podstawie dowodu publikacji ukończonego projektu zgodnie z pierwotnym wnioskiem. Dotacje na drugie półrocze nie są gwarantowane, jeśli projekty nie zostaną zakończone w terminie lub jeśli projekty zostaną opublikowane w innej formie.

Getty Images - oferuje wiele rodzajów grantów. Grant redakcyjny jest dostępny zarówno dla profesjonalistów, jak i studentów. Przyznawanych jest pięć grantów zapewniających wsparcie po 10 000 dolarów, a także wsparcie redakcyjne, logistyczne i promocyjne. Ponadto co roku przyznają trzy granty na Instagramie w wysokości 10 000 dolarów, aby pomóc fotografom dokumentującym historie w niedostatecznie reprezentowanych społecznościach na całym świecie za pomocą Instagrama.

Gomma Photography Grant - oferuje 1 000 euro na trwający projekt, który ma zostać ukończony w ciągu 18 miesięcy od złożenia.

Ian Parry Scholarship - ma na celu nagrodzenie młodych dokumentalistów za pomocą stypendium, które umożliwi im wykonanie wybranego projektu i podniesienie swojej pozycji w międzynarodowej społeczności fotograficznej. Grant Award for Achievement przyznawany jest za osiągnięcia, natomiast Award for Potential jest przeznaczony dla młodych fotografów, którzy są studentami lub mają mniej niż 24 lata. Każdy zwycięzca otrzymuje 3500 dolarów i sprzęt firmy Canon.

Imagely Fund oferuje 5000 dolarów dla początkujących fotografów, którzy podejmują się ważnych projektów humanitarnych i związanych z ochroną środowiska. Ich celem jest zidentyfikowanie wybitnych, obiecujących fotografów i zapewnienie im zasobów niezbędnych do realizacji projektów, które będą miały wymierny i pozytywny wpływ na świat.

Obraz

Fundacja Inge Morath - Doroczna nagroda Inge Morath jest przyznawana kobiecie fotografującej w wieku poniżej 30 lat, aby pomóc jej w ukończeniu długofalowego projektu dokumentalnego. Zwyciężczyni i finalistki są wybierane przez fotografów Magnum Photos oraz przedstawiciela Fundacji.

International Reporting Project - stypendia IRP umożliwiają międzynarodowym dziennikarzom wykonywanie oryginalnych, szczegółowych projektów sprawozdawczych. Od czasu utworzenia programu w 1998 r. ponad 600 dziennikarzy z ponad 100 krajów na całym świecie otrzymało stypendia IRP. W 2013 r. IRP otworzył program stypendialny dla międzynarodowych profesjonalistów z branży medialnej. Program zachęca dziennikarzy do omijania zaniedbanych, niedocenianych historii o globalnym znaczeniu.

International Women’s Media Foundation - IWMF wspiera dotacjami i stypendiami dziennikarki, dając im możliwość prezentowania międzynarodowych historii uwzględniających zagadnienia płci. Dotacje wyniosą średnio 5000 dolarów. Elastyczne kwoty dotacji mogą wspierać szeroką gamę innowacyjnych, oryginalnych i opartych na współpracy projektów medialnych oraz wzmacniać umiejętności dziennikarek na całym świecie.

Programy Fundacji Lucie - Program stypendialny Fundacji Lucie oferuje trzy stypendia pieniężne na wsparcie pracy początkujących fotografów: jedno stypendium w wysokości 2 500 dolarów z otwartym tematem oraz dwa stypendia w wysokości 1000 dolarów dla fotografów zajmujących się sztuką lub dokumentem / fotoreportażem.

Luminous Endowment for Photographers: - Grant M. Reichmanna ma wartość 5 000 dolarów i jest przyznawany dwa razy w roku. Ta nagroda może trafić do fotografów w każdym wieku, którzy przenoszą się na wyższy poziom w swojej sztuce i rzemiośle. Jest to tylko jeden z wielu grantów oferowanych przez The Luminous Endowment for Photographers. Grant Greater China w wysokości 5 000 dolarów jest przyznawany dwa razy w roku. Jest dostępny dla fotografów w każdym wieku i na różnych poziomach doświadczenia, z dowolnego miejsca na świecie. Nie ma żadnych ograniczeń co do stylu fotografii lub wybranych tematów, z wyjątkiem tego, że temat muszą znajdować się w Wielkich Chinach, które dla tych celów są określane jako Chiny kontynentalne, Hongkong, Makau i Tajwan.

Manuel Rivera-Ortiz Foundation for International Photography - Fotografowie z całego świata mogą przesyłać zdjęcia dotyczące życia i ludności terenów spustoszonych przez wojnę, głód, ubóstwo, prześladowania religijne, ucisk polityczny, przymusową migrację i inne niesprawiedliwości społeczne. Zwycięskie zgłoszenie zostanie nagrodzone grantem Fundacji Manuela Rivera-Ortiza w wysokości 5 000 dolarów przeznaczonym na realizację lub ukończenie społecznego projektu dokumentalnego.

National Geographic - National Geographic Society przyznaje granty za pośrednictwem Komitetu Badań i Eksploracji. Organizacja przyjmuje zgłoszenia z całego świata, a szczególnie zachęca kandydatów spoza Stanów Zjednoczonych. Storytelling Grants wspiera ludzi realizujących projekty, które demonstrują siłę nauki i eksploracji i mogą zmieniać świat.

Philip Jones Griffiths Foundation - to fundacja charytatywna ustanowiona w 2000 roku przez zmarłego fotoreportera Philipa Jonesa Griffithsa w celu wspierania edukacji w dziedzinie sztuki i nauki fotografii, ze szczególnym naciskiem na pomoc młodym fotoreporterom. Fundacja corocznie przyznaje 10 000 funtów, aby ukończyć projekt dokumentalny, niezależnie od tego, na jakim etapie się znajduje, o ile tematyka związana jest z kwestiami o znaczeniu społecznym i politycznym.

PHMuseum Grant - to coroczna inicjatywa, która docenia wagę fotografii i wizualnego opowiadania historii i ma na celu wspieranie produkcji i promocję wizualnych opowieści poprzez nagrody pieniężne i promocję na międzynarodowych festiwalach i w mediach. Fotografowie mogą składać jeden lub więcej projektów, skupionych wokół określonego tematu, narracji lub koncepcji. Międzynarodowe jury przyznaje 15 000 funtów w nagrodach pieniężnych.

Obraz

PhotogrVphy - przyznaje nagrodę 1000 dolarów fotografowi z najbardziej inspirującym pomysłem fotograficznym na wsparcie jego projektu wizualnego. Grant jest dostępny dla wszystkich fotografów powyżej 18 roku życia, ale seria zdjęć powinna być zbudowana wokół jednego z następujących tematów: architektura, koncepcja, natura, fotoreportaż lub kultura.

Reuters - Dążąc do opracowania kolejnej generacji fotoreporterów, aby opowiedzieć oryginalne historie ludzi z ich lokalizacji i społeczności w dowolnym miejscu na świecie, Reuters oferuje do ośmiu grantów w wysokości 5 000 dolarów dla fotoreporterów lub studentów. Wybrane zdjęcia będą pokazywane na całym świecie na platformach medialnych Reuters News. Kandydaci nie muszą być profesjonalnymi fotoreporterami, ale muszą wykazać się umiejętnością pomyślnego opracowania i ukończenia swojego projektu.

Stypendia Royal Photographic Society - oferuje stypendia na nowe projekty które promują świadomość ekologiczną.

Magazyn STERN - Dzięki swojemu wizerunkowi niemiecki tygodnik "Stern" wyznacza międzynarodowe standardy w dziedzinie fotoreportażu. Magazyn daje także szanse utalentowanym, młodym fotografom, którzy pracują nad długoterminowymi projektami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)