Grzyby są fascynujące. Udowadnia to ten film poklatkowy

Grzyby są fascynujące. Udowadnia to ten film poklatkowy

Grzyby są fascynujące. Udowadnia to ten film poklatkowy
Marcin Watemborski
14.04.2021 10:44, aktualizacja: 14.04.2021 13:08

Filmy poklatkowe pokazujące zmiany przyrody są niezwykle fascynujące. Dzięki nim w krótkim czasie możemy zobaczyć proces, który trwa dniami, a nawet miesiącami. Jens z kanału Another Perspective na YouTube, skoncentrował uwagę wokół grzybów.

Jens z Another Perspective słynie z nagrywania filmów w zwolnionym tempie, jak również filmów poklatkowych. Koncentruje się w nich na cudach przyrody, na które przeważnie nie zwracamy uwagi, a dzięki jego pracom możemy dojrzeć szczegóły zbyt wolne lub zbyt szybkie w rzeczywistości.

W jednym z najnowszych projektów Jens wziął na warsztat grzyby. Sprawa była dość prosta ze strony wykonawczej. Naukowiec zakupił grzybnię, zasadził ją w odpowiednich warunkach, ustawił aparat robiący zdjęcia i pozwolił wszystkiemu pracować przez kolejne 30 dni. W tym czasie praktycznie z niczego pojawiły się pokaźne grzyby.

Growing Mushroom 30 Days Time Lapse

Co ciekawe – na filmie zobaczymy, jak grzyby rozrastają się i kurczą – zupełnie jakby oddychały. W prawdziwym świecie ten proces trwa całe dnie, a na filmie Jensa został skupiony w zaledwie 2 minutach.

Taki projekt może zrobić każdy z nas w swoim zaciszu domowym. Wystarczy jedynie statyw, możliwość ustawienia aparatu w tryb zdjęć interwałowych i odrobina cierpliwości. Zachęcamy was serdecznie do realizacji swoich timelapse’ów i dzielenia się nimi w komentarzach. Powodzenia!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)