Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę

Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę

Guided Upright - nowa funkcja w Lightroomie i Camera Raw, która pomaga korygować prerspektywę
Marcin Falana
09.06.2016 10:16, aktualizacja: 26.07.2022 19:01

Adobe w najnowszych wersjach programów Lightroom i Camera Raw wprowadziło nową funkcję o nazwie Guided Upright, która w łatwy sposób pozwala prostować linie na zdjęciu.

Częstymi aktualizacjami Adobe zachęca użytkowników do korzystania z pakietów abonamentowych. Poza wspieraniem nowych aparatów i obiektywów najnowsza aktualizacja programów Lightroom i Camera Raw wprowadza nową funkcję Guided Upright, która umożliwia prostowanie linii na zdjęciu za pomocą linii pomocniczych.

Guided Upright in Adobe Camera Raw

Do dyspozycji mamy kilka takich linii, które możemy poprowadzić na zdjęciu, więc korekta może dotyczyć kilku płaszczyzn. W dużym skrócie jest to bardziej rozbudowana funkcja Free Transform, jednak wprowadzane zmiany w Guided Upright dają dużo większą swobodę. Dobrze obrazuje to filmik Adobe promujący tę funkcję.

Guided Upright in Lightroom CC

Funkcja Guided Upright jest dostępna w zakładce Lens Profile Correction i pozawala na poprowadzenie od 2 do 4 linii na zdjęciu. Oprogramowanie automatycznie skoryguje zdjęcie do linii, które narysowaliśmy. Możemy jeszcze zrobić delikatne korekty suwakami i gotowe. Do dyspozycji mamy też tryb Auto.

Żeby pobawić się nową funkcją Guided Upright musimy aktualizować Lightrooma CC do wersji 2015.6, Lightrooma 6.6 i ACR 9.6.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)