Gumowy element na paskach Canona może mieć duży wpływ na nasze zdjęcia

Gumowy element na paskach Canona może mieć duży wpływ na nasze zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Redakcja Fotoblogia.pl
Mikołaj Rożek

23.08.2016 13:40, aktual.: 26.07.2022 18:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy zastanawialiście się do czego służy gumowy element umieszczony na pasku przy lustrzankach Canona? Jego przeznaczenie jest bardzo ciekawe i przydatne.

Niepozorny, gumowy element umieszczony na pasku, może niektórych zmylić co do swojego przeznaczenia. W pierwszej chwili trudno jednoznacznie określić, w jakim celu producent dodał takie akcesorium. Przyglądając się jednak uważnie, możemy zauważyć bardzo charakterystyczny wygląd tego elementu. Rowki po bokach umożliwiają umieszczenie go na wizjerze lustrzanki w miejsce muszli ocznej.

Obraz
© © DIYPhotography / [Youtube](https://www.youtube.com/channel/UC_E7xnAmZZZx4qCAW77CGfA)

Główne zastosowanie sprowadza się do blokowania przypadkowego światła dostającego się przez wizjer w przypadku zdjęć robionych bez przykładania aparatu do oka np. zdalne wyzwalanie migawki czy też zdjęcia z długą ekspozycją. Tylne światło wpadając do wizjera może wpływać znacząco na przekłamanie pomiaru światła. Problem ten występuje w przypadku wizjerów optycznych.

This is what the canon rubber thingy on your strap is for

Szczerze nie jestem do końca pewien czy narzędzie to jest niezbędnym wyposażeniem, aczkolwiek widać, że Canon zdecydowanie myśli o wielu aspektach w designie swoich aparatów. Myślę, że jest to element z kategorii "lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować i nie mieć".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)