Gwardzista z jednostki specjalnej uratował niemowlę przed utonięciem. Zdjęcie łapie za serce

Gwardzista z jednostki specjalnej uratował niemowlę przed utonięciem. Zdjęcie łapie za serce
Marcin Watemborski

24.05.2021 06:58, aktual.: 24.05.2021 08:58

To zdjęcie obiega internet, wychwalając czyn Juana Francisco Valle z Hiszpanii. Gwardzista uratował tonące dziecko, dzięki czemu stał się bohaterem. Maleństwo przeżyło i zawdzięcza to odważnemu ratownikowi.

Juan Francisco Valle, znany jako Juanfran, jest 41-letnim członkiem Gwardii Cywilnej w Hiszpanii. Należy on do specjalnego oddziału, który zajmuje się realizowaniem zadań wodnych i podwodnych. Ostatnia sytuacja wyniosła go na piedestał jako bohatera.

Na Twitterze zostało opublikowane zdjęcia Valle, na którym trzyma w rękach niemowlę nad powierzchnia wody. Ratownik jest w specjalnym piankowym stroju, a obok widać pomarańczowe koło ratunkowe. Sytuacja miała miejsce w okolicach Ceuty w Afryce.

W wywiadzie z "El Pais", Juan tłumaczy, że głównym zadaniem grupy ratowniczej, do której należy, jest wyławianie zmarłych po wypadkach wodnych. Tym razem celem było odratowanie żywych i wraz z oddziałem musieli określać priorytety wśród rozbitków. Gdy tylko mężczyzna zobaczył, że maleństwo było blade i nieruchome z zimna, od razu ruszył, by wyciągnąć je na brzeg.

Na szczęście cała sytuacja skończyła się dobrze. Niemowlę przeżyło i choć wychłodzone, trafiło na brzeg, gdzie natychmiast zajęli się nim lekarze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)