"Gwiezdne Wojny" w nieziemskim wydaniu. Oto doskonałe zdjęcie przelotu ISS na tle Słońca

"Gwiezdne Wojny" w nieziemskim wydaniu. Oto doskonałe zdjęcie przelotu ISS na tle Słońca

"Gwiezdne Wojny" w nieziemskim wydaniu. Oto doskonałe zdjęcie przelotu ISS na tle Słońca
Źródło zdjęć: © © Mehmet Ergun
Marcin Watemborski
08.05.2021 08:05, aktualizacja: 08.05.2021 10:08

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje oblatuje Ziemię co 1,5 godziny. Ze względu na jej prędkość, jest ją naprawdę trudno ująć w konkretnym momencie. Trzeba do tego wielu obliczeń, prób i cierpliwości. Warto poświęcić na to czas, bo efekt może być naprawdę kosmiczny!

Niemiecki fotograf Mehmet Ergun postanowił skoncentrować się na ujęciu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w interesujący sposób. Jego wymarzony kadr pokazywał ISS na tle Słońca o dobrze dobranej ekspozycji – z widocznymi wybuchami na jego powierzchni oraz strukturą.

Zdjęcie, które widzicie zostało wykonane w technice HDR, czyli zwiększonej rozpiętości tonalnej po to, by ukazać nie tylko szczegóły gwiazdy naszego układu planetarnego, ale również rozjaśnić trochę ISS. Dzięki temu zobaczymy kadr rodem z "Gwiezdnych Wojen". Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przypomina futurystyczny statek międzyplanetarny podróżujący do odległej galaktyki.

Żeby było zabawniej, zdjęcie Erguna zostało wyróżnione na stronie Astronomy Picture of the Day 4 maja, czyli w międzynarodowy dzień miłośników "Gwiezdnych Wojen".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)