"Gwiezdne Wojny" w nieziemskim wydaniu. Oto doskonałe zdjęcie przelotu ISS na tle Słońca

"Gwiezdne Wojny" w nieziemskim wydaniu. Oto doskonałe zdjęcie przelotu ISS na tle Słońca
Źródło zdjęć: © © Mehmet Ergun
Marcin Watemborski

08.05.2021 08:05, aktual.: 08.05.2021 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przelatuje oblatuje Ziemię co 1,5 godziny. Ze względu na jej prędkość, jest ją naprawdę trudno ująć w konkretnym momencie. Trzeba do tego wielu obliczeń, prób i cierpliwości. Warto poświęcić na to czas, bo efekt może być naprawdę kosmiczny!

Niemiecki fotograf Mehmet Ergun postanowił skoncentrować się na ujęciu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w interesujący sposób. Jego wymarzony kadr pokazywał ISS na tle Słońca o dobrze dobranej ekspozycji – z widocznymi wybuchami na jego powierzchni oraz strukturą.

Zdjęcie, które widzicie zostało wykonane w technice HDR, czyli zwiększonej rozpiętości tonalnej po to, by ukazać nie tylko szczegóły gwiazdy naszego układu planetarnego, ale również rozjaśnić trochę ISS. Dzięki temu zobaczymy kadr rodem z "Gwiezdnych Wojen". Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przypomina futurystyczny statek międzyplanetarny podróżujący do odległej galaktyki.

Żeby było zabawniej, zdjęcie Erguna zostało wyróżnione na stronie Astronomy Picture of the Day 4 maja, czyli w międzynarodowy dzień miłośników "Gwiezdnych Wojen".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)