"Hades?" w Warszawie, czyli wystawa Tomasza Tomaszewskiego

Fot. Tomasz Tomaszewski
Fot. Tomasz Tomaszewski
Krzysztof Basel

06.01.2010 14:36, aktual.: 02.08.2022 09:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Hades?" to najnowszy fotoreportaż Tomasz Tomaszewskiego dotyczący ciężkiej pracy robotników z Górnego Śląska. Jego fotografie zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu w warszawskim Domu Polonii.

Moją intencją było uhonorowanie ludzi ciężkiej, fizycznej pracy. Robotników. Wybrałem Górny Śląsk, gdzie etos pracy, tradycje oraz rytuały z nim związane, wydawały mi się najbardziej żywe, widoczne i barwne - komentuje swój reportaż Tomasz Tomaszewski.

Fotografie polskiego legendarnego twórcy zostały niedawno docenione przez magazyn SocialDocumentary.net. Tomaszewski otrzymał główną nagrodę w konkursie, którego tematem było udokumentowanie globalnej recesji.

Jego prace możesz zobaczyć już od 13 stycznia 2010 roku od godz. 18:00 w warszawskim Domu Polonii. Fotografie będą podpisane przez Dariusza Kortko. Część zdjęć zostanie pokazana na zewnątrz, ale większość praca zawiśnie w holu wejściowym Domu Polonii.

Tomasz Tomaszewski to znany i utytułowany polski fotograf, który swoje zdjęcia publikował w wielu pismach na całym świecie - m.in. Stern, Paris Mach, Geo, New York Times, Time, US News & World Report i chyba wszystkich rodzimych. Jego wystawy fotograficzne można było oglądać w Polsce, USA, Kanadzie, Izraelu, Japonii, Madagaskarze, Holandii, Niemczech, Francji czy Włoszech. Najbardziej znany jest ze swoich prac publikowanych w National Geographic.


Tomasz Tomaszewski "Hades?"

Termin: 14 stycznia - 13 luty 2010 r.

Wernsaż: 13 stycznia 2010 r. godzina 18:00

Dom Polonii

ul. Krakowskie Przedmieście 64

Warszawa

Źródło: Fotopolis

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)