"Harmonia życia" - podróż dookoła świata w ciekawym połączeniu filmu i time-lapse

"Harmonia życia" - podróż dookoła świata w ciekawym połączeniu filmu i time-lapse

© Jony Karlsson
© Jony Karlsson
Olga Drenda
16.02.2013 09:17, aktualizacja: 16.02.2013 10:17

Krótki film fotografa i filmowca Jony'ego Karlssona opowiada w kilkuminutowym skrócie o różnorodności życia na Ziemi. Produkcja łączy tradycyjny film i time-lapse.

Moda na filmy time-lapse wciąż trwa. Jednym z naszych najnowszych znalezisk z tej kategorii jest ciekawa produkcja autorstwa fotografa i filmowca Jony'ego Karlssona, "Balance of Life". Tematyka jest zbliżona do innych time-lapse-ów - również ten krótkometrażowy dokument opowiada w telegraficznym skrócie o bogactwie i różnorodności życia na Ziemi - jednak ciekawy jest sposób, w jaki Karlsson połączył te sekwencje z tradycyjnym nagraniem filmowym.

[solr id="fotoblogia-pl-64533" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1811,zobacz-najlepsze-zdjecia-z-world-press-photo-2013-galeria" _mphoto="08-jan-grarup-64533-252x-9af9461.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2663[/block]

"Balance of Life" powstawał przez trzy lata w różnych zakątkach globu (nie zabrakło polskiego akcentu - jedna z lokalizacji to Polska Stacja Polarna na Spitsbergenie), łącząc motywy malowniczych krajobrazów i cudów przyrody z fragmentami poświęconymi ekspansji człowieka. Pomysł może spodobać się wielbicielom filmów takich jak "Baraka" czy "Koyyanisqatsi", przy czym oczywiście produkcja Karlssona jest na o wiele bardziej amatorskim poziomie. Na pewno warto poświęcić kilka minut na obejrzenie tego niewielkiego filmu, który niewątpliwie wyróżnia się bardzo malowniczymi zdjęciami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)