Katalog aparatów fotograficznychHasselblad X1D
Hasselblad X1D
Hasselblad X1D
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Rozdzielczość matrycy: 50 Mpix
  • Rozmiar matrycy: średni format
Ocena użytkowników
4.011 ocen
Twoja ocena

Bezlusterkowiec Hasselblad X1D to pierwszy na świecie aparat tego typu aparatu cyfrowego z matrycą średniego formatu. Światowa premiera modelu Hasselblad X1D odbyła się w 2016 roku.

Hasselblad X1D – matryca i wydajność

Hasselblad X1D jest pierwszym bezlusterkowcem ze średnioformatową matrycą – jest to sensor CMOS o rozdzielczości 50 Mpix o czułości ISO 100–25600.

Wydajność trybu seryjnego w przypadku X1D wynosi maksymalnie 2,3 kl./s, natomiast 35-polowy autofocus z detekcją kontrastu pozwoli na całkiem sprawne jak na średni format wyostrzanie obrazu.

Hasselblad X1D – obudowa

Korpus bezlusterkwca Hasselblad X1 został wykonany z aluminium, konstrukcja jest lekka i ergonomiczna, a waga aparatu z akumulatorem oraz kartką pamięci wynosi 725 g. Obudowa aparatu została uszczelniona w taki sposób, by zabezpieczyć go przed kurzem i złymi warunkami pogodowymi.

Producent wyposażył model Hasselblad X1D w wizjer elektroniczny (XGA), a także 3-calowy wyświetlacz z obsługą dotykową. Nie ma on wbudowanej lampy błyskowej, ale dzięki gorącej stopce podłączymy do niego lampę zewnętrzną. Skorzystamy też z dwóch slotów na karty SD, gniazd USB i HDMI, jak również podłączymy do aparatu mikrofon oraz słuchawki. Model X1D wykorzystuje nowe obiektywy XCD.

Hasselblad X1D – funkcje

Wprowadzone w modelu Hasselblad X1D funkcje, które stanowią praktyczny dodatek, to m.in. nagrywanie filmów w jakości Full HD (1080/30p) czy focus peaking. Analizując urządzenie pod kątem łączności bezprzewodowe, która może być użytecznym dodatkiem, producent pomyślał o wbudowanym module Wi-Fi (co prawda bez wsparcia dla NFC) oraz module GPS.

Hasselblad X1D – dla kogo?

Cyfrowy aparat średnioformatowy Hasselblad X1D to bezlusterkowiec dla profesjonalnych fotografów. Świadczy o tym wysoka jakość wykonania, specyfikacja, jakość zdjęć, a także cena.

Hasselblad X1D – cena

W dniu premiery za bezlusterkowca Hasselblad X1D miłośnicy fotografii musieli zapłacić ok. 42000 zł, co stanowiło cenę za sam korpus. Cena najtańszego obiektywu do aparatu X1D wyniosła natomiast blisko 10000 zł.

Dane techniczne
ProducentHasselblad
RodzajAparat bezlusterkowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2016
Cena w dniu premiery7900 euro
Hasselblad X1D - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Hasselblad X1D
Artykuły o Hasselblad X1D