Hasselblad zapowiada „aparat nowej generacji”

Hasselblad zapowiada „aparat nowej generacji”12.09.2012 07:17
© Hasselblad
© Hasselblad
Olga Drenda

Na Photokinie odbędzie się premiera modelu Hasselblad H5D. Według zapowiedzi producenta ma on łączyć jakość obrazu, z której Hasselblad słynie, z większą ergonomią.

Hasselblad zapowiada premierę modelu H5D – według deklaracji producenta to aparat, od którego warto rozpocząć swoją profesjonalną drogę. („Sądzisz, że na razie wystarczy ci 35mm? Pamiętaj, że 'dość dobrą' fotografią nie przekonasz klientów!”, zaczepnie głosi zapowiedź nowego modelu).

© Hasselblad
© Hasselblad

[solr id="fotoblogia-pl-16060" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/4594,10-najdrozszych-aparatow-fotograficznych-i-obiektywow-swiata" _mphoto="leica-no-107-150x150-130ed020cdf.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2099[/block]

H5D, nowy flagowy model Hasselblada, to nowość w stale rozbudowywanym systemie H. Wyposażony w najnowszą wersję technologii True Focus II ma przede wszystkim zapewniać niezawodną ostrość. Skandynawski producent zapowiada również, że model H5D szczyci się największym i najjaśniejszym wizjerem dostępnym obecnie na rynku.

Największy nacisk położono na ergonomię: większe przyciski, czytelny ekran z dostępem do informacji i łatwego podglądu obrazu, trwalsze uszczelnienia body przeciwko warunkom pogodowym, blokada sensora. Aparat pozwala zapisywać pliki RAW oraz JPG w sposób ułatwiający podgląd i wydruk.

© Hasselblad
© Hasselblad

Prototyp modelu H5D zostanie zaprezentowany na Photokinie, a w sprzedaży aparat powinien pojawić się w grudniu tego roku. Będzie dostępny w wersjach 40, 50 i 60 Mpix oraz w wersjach 50 i 200 Mpix Multi-Shot. Jednocześnie Hasselblad ogłosi premierę obiektywu 24 mm f/4.8.

Źródło: Hasselblad

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)