HD Pentax-D FA* 85 mm f/1.4 ED SDM AW – jasna portretówka do pełnej klatki w końcu powstała

HD Pentax-D FA* 85 mm f/1.4 ED SDM AW – jasna portretówka do pełnej klatki w końcu powstała
Marcin Watemborski

28.05.2020 08:40, aktual.: 28.05.2020 10:40

Praktycznie w każdym systemie współczesnych lustrzanek cyfrowych znajdziemy obiektyw o klasycznej portretowej ogniskowej 85 mm i otworze względnym f/1.4 dla ładnego bokehu. Dopiero teraz zobaczyliśmy takie szkło w ofercie Pentaxa i niestety nie będzie ono tanie.

Dwa tygodnie temu firma Ricoh zapowiadała powstanie obiektywu HD Pentax-D FA* 85 mm f/1.4 ED SDM AW. Ta klasyczna portretówka była wyczekiwana przez miłośników marki przez wiele lat i w końcy sen się ziścił. Nowy obiektyw jest napchany interesującymi rozwiązaniami, które mają dostarczyć obraz genialnej jakości.

W środku konstrukcji obiektywu HD Pentax-D FA* 85 mm f/1.4 ED SDM AW znajdziemy 12 elementów optycznych, w tym soczewkę Super ED o niskiej dyspersji oraz element asferyczny. Powłoka HD ma za zadanie redukowanie flar i duszków. Silnik autofokusa to nowe rozwiązanie o nazwie SDM, które ma pracować nawet 1,3x szybciej niż poprzednie. Przysłona jest zaokrąglona i składa się z 9 listków, by zapewnić piękny bokeh przy płytkiej głębi ostrości.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0,85 m, a maksymalne powiększenie 0,12x. Obiektyw został uszczelniony przed działaniem wilgoci i kurzu w 8 miejscach. ”AW” w nazwie oznacza, że konstrukcja została przystosowana do pracy w każdych warunkach pogodowych od angielskiego ”All weather”, czyli ”na każdą pogodę”.

Dostawy obiektywu mają rozpocząć się w połowie czerwca 2020 roku, a jego koszt wyniesie 1899 dolarów (ok. 7700 złotych).

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)