Helena Georgiou odnajduje wspaniałe linie, symetrie i tekstury w codziennym życiu

Helena Georgiou odnajduje wspaniałe linie, symetrie i tekstury w codziennym życiu
Źródło zdjęć: © [© Helena Georgiou](https://www.facebook.com/helenageorgiou/photos/?tab=album&album_id=10154923127971543)
Marcin Falana

05.01.2018 13:43, aktual.: 07.01.2018 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Helena Georgiou to fotografka z Cypru, która jest znana z ciekawych zdjęć zwykłych ludzi. Warto także zwrócić uwagę na jej minimalistyczne zdjęcia, na których bawi się liniami i teksturami, które znajduje wokół siebie.

Helena Georgiou urodziła się i wychowała w Nikozji. Studiowała administrację i przedsiębiorczość oraz architekturę wnętrz, uczestniczyła także w szeregu seminariów na temat sztuk pięknych i fotografii. W 2009 roku została członkiem Cypryjskiego Towarzystwa Fotograficznego. Brała udział w wystawach w kraju i za granicą w Grecji, Belgii, Niemczech i Austrii. Niedawno otrzymała nagrodę od Centrum Polityki Europejskiej (w Parlamencie Europejskim) za eksplorację tematów związanych z prawami człowieka w jej fotografii.

Na jej zdjęciach widać zainteresowanie wzornictwem, które przenosi na fotografię, wyłapując ciekawe elementy w codziennym otoczeniu.

“Moje zdjęcia pochodzą z mojej głębokiej pasji do kreatywności i szczegółów. Za ich pośrednictwem wyrażam swoje uczucia, a także staram się przenosić doświadczenia i myśli z moich podróży. Moje największe inspiracje to jednak poezja i literatura. Uważam, że najważniejszą cechą fotografii, jak i całej sztuki, jest zdolność wywoływania emocjonalnej reakcji”.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie fotografki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)