Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem

Hipnotyzujące kinografiki fal oceanu emanują spokojnem
Marcin Watemborski

30.05.2017 09:21, aktual.: 30.05.2017 22:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie wody, a zwłaszcza zapadających się fal, jest tematem wielu cudownych projektów. Przeważnie jednak widzimy zdjęcia, które przypominają ośnieżone góry. Tym razem mamy do czynienia ze wspaniałymi kinografikami. Zobaczcie to sami!

Kinografiki (polska nazwa na ”cinemagraphy”) to animowane zdjęcia zapętlone w GIF-ach. Przeważnie wygląda to w ten sposób, że na zdjęciu rusza się jeden element. Może to być modelka mrugająca okiem lub przejeżdżający samochód. Im animacja jest mniej spodziewana, tym lepsza.

Australijski fotograf Ray Collins specjalizuje się w fotografowaniu piękna oceanu. Ma w końcu ku temu wspaniałe warunki. Niestety zatrzymany ruch fal nigdy w pełni nie odda ich piękna i siły. Na szczęście w karierze Raya pojawił się holenderski artysta – Armand Dijcks. Specjalizuje się on w tworzeniu hipnotyzujących kinografik.

Cinemagraphy, czyli animowane zdjęcia, pojawiły się w sieci już dość dawno. W Internecie miały swój najgorętszy okres około roku 2011 i zachwycały naprawdę wszystkich. Dijcks zmontował krótki filmik z kilku prac. Projekt nazwał ”The Infinite Now” (tłum. ”Nieskończone teraz”). Do jego stworzenia wykorzystał program Adobe After Effects oraz Flixel – specjalne narzędzie do kinografik.

”The Infinite Now” to zachwycający projekt, który emanuje spokojem. Połączenie talentów obu artystów zaowocowało niesamowitym dziełem. Co więcej – stało się ono inspiracją dla Andre Heuvelmana z Orkiestry Filharmonii w Rotterdamie oraz pianisty Jeroena van Vlieta do prac nad nastrojową muzyką.

Więcej prac znajdziecie na stronie Raya Collinsa oraz Armanda Dijcksa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)