Historia w kolorze - koloryzowany film pokazujący Warszawę dwa lata po wojnie

Historia w kolorze - koloryzowany film pokazujący Warszawę dwa lata po wojnie

Historia w kolorze - koloryzowany film pokazujący Warszawę dwa lata po wojnie
Adam Bednarek
19.01.2021 06:27, aktualizacja: 06.03.2024 22:25

Miasto w ruinie. Miasto próbujące powstać na nowo. W końcu miasto, w którym zwykli ludzie mają swoje zwykłe sprawy. Warszawę z 1947 roku i różne jej oblicza możemy zobaczyć na kolejnym fascynującym filmie, który dzięki sztucznej inteligencji został pokolorowany.

Moda na kolorowanie filmów przy pomocy zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji musi cieszyć. Dzięki temu możemy łatwiej wyobrazić sobie, jak mogła wyglądać dawna rzeczywistość: jak ubrani byli ludzie czy jakie samochody jeździły po ulicach.

Pokolorowaną Warszawę z 1947 roku widzimy w materiale opublikowanym na kanale History in Color. Przerażające wrażenie robią ruiny, niedające zapomnieć o tragedii stolicy. Trwa już jej odbudowanie, czego dowodem są krążące pojazdy z cegłami i materiałami.

Poza tym miasto stara się żyć normalnie. Policjantka kieruje ruchem, ludzie załatwiają sprawy, kupują rzeczy na targu.

Warsaw after liberation, Poland 1947 in Color [AI Colorized, Denoised, Sharpened, Upscaled, 60fps]

Jedyne, czego mi brakuje, to bardziej "realistycznego" udźwiękowienia. Takiego, jak w wideo odrestaurowanym przez Mariusza Zająca. Fotograf i filmowiec dodał odgłosy i muzykę, co potęgowało wrażenie, że ogląda się film nie będący po obróbce.

Warto dodać, że na kanale możemy zobaczyć inne odświeżone filmy, przedstawiające wiele państw. Są nagrania z Brazylii, Holandii czy Palestyny.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)