Hit internetu. Rozkład jazdy pociągów w Pucku rozsławia miasto

Hit internetu. Rozkład jazdy pociągów w Pucku rozsławia miasto

Rozkład jazdy pociągów w Pucku prawdziwym hitem Internetu
Rozkład jazdy pociągów w Pucku prawdziwym hitem Internetu
Źródło zdjęć: © Facebook, fot. Justyna Urbańska
Michał Skorupka
28.08.2020 08:48, aktualizacja: 26.07.2022 14:46

Rozkład jazdy na dworcu PKP w Pucku stał się prawdziwym hitem internetu. Mieszkanka Gdańska postanowiła sfotografować odręcznie napisaną kartkę z rozpiską pociągów, obowiązującą do końca wakacji. - Lepsze to, niż brak rozkładu - komentują internauci.

Choć mogłoby się wydawać, że drukarka jest urządzeniem powszechnie stosowanym oraz ułatwiającym codzienną pracę, to nie wszyscy chcą korzystać z tego niezwykle przydatnego narzędzia. Przekonali się o tym turyści, a także mieszkańcy jednej z miejscowości położonej na Kaszubach. Mowa o Pucku, a konkretnie o tamtejszym dworcu PKP, gdzie gdańszczanka Justyna Urbańska uchwyciła na zdjęciu niecodzienny rozkład jazdy.

Kolejowa rozpiska błyskawicznie stała się prawdziwym hitem Internetu. Oficjalny rozkład jazdy pociągów obowiązujący od końca czerwca do ostatniego dnia wakacji został wykonany na zwykłej kartce papieru. - Absolutny hit rozkładów jazdy, stacja kolejowa Puck, czytelny ręcznie napisany wszyscy wiedzą co i jak - napisała na swoim profilu na Facebooku autorka zdjęcia.

Trzeba przyznać, że osoba sporządzająca rozkład, włożyła w niego sporo pracy. Na zdjęciu możemy zauważyć legendę, dzięki której pasażerowie wiedzą, który skład na trasie kolejowej Puck - Gdynia omijać, jeżeli chcą wysiąść m.in. na stacji PKP m.in. w Żelistrzewie.

Choć wśród opinii internautów nie zabrakło negatywnych głosów, to zdecydowana większość komentujących była zachwycona oryginalnym pomysłem pracowników dworca PKP w Pucku. - Przecież to jest bardziej czytelne niż te ich oryginalne rozkłady, do których powinna być jeszcze instrukcja obsługi - czytamy w jednym z komentarzy. - Właśnie nikt nie miał wątpliwości, spojrzał i wiedział - odpowiedziała autorka zdjęcia.

Fotografia rozpiski pociągów z pewnością rozsławi miasto. Rozkład obowiązuje do końca wakacji, więc już wkrótce będzie wymagał odświeżenia. Pozostaje pytanie, czy tym razem pracownicy dworca zdecydują się na tradycyjną formę, czy znów skorzystają ze starej/nowej alternatywy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)