Bajkowa sceneria Holandii. Poznaj wszystkie kolory wiosny

Bajkowa sceneria Holandii. Poznaj wszystkie kolory wiosny

Bajkowa sceneria Holandii. Poznaj wszystkie kolory wiosny
Źródło zdjęć: © © Albert Dros / [Facebook](https://www.facebook.com/albert.dros.photo)
Sara Weber
10.05.2019 12:34, aktualizacja: 26.07.2022 15:49

Co roku około 1,5 miliona turystów przyjeżdża podziwiać holenderski ogród kwiatowy "de Keukenhof”. Choć miejsce to jest niesamowite, to lokalny fotograf Albert Dros pokazuje, że poza ogrodem istnieją bardziej malownicze miejsca - są to pola pełne kolorowych tulipanów.

Holenderskie tulipany okiem miejscowego fotografa

Albert Dros chętnie wraca do fotografowania holenderskich kolorowych pól pełnych tulipanów. Jako pasjonat fotografii krajobrazowej, zawsze pokazuje widzowi tulipany o każdej porze dnia - od lekko zroszonych rosą roślin po zasypiające, które zwijają kwiaty. Zdjęcia Alberta Drosa są pełne fantastycznego światła, miękkich nieostrości i nasyconych barw.

Albert Dros korzysta z faktu, że fotografowane przez niego pola co roku trochę różnią się od siebie, ponieważ nie można hodować tego samego rodzaju kwiatów w tym samym miejscu przez więcej, niż dwa lata. W tym roku kompozycje Drosa przedstawiają nie tylko piękne holenderskie tulipany, ale także wiatraki na kolorowych polach. To, jak mówi autor, idealne połączenie, które już dawno próbował pokazać na swoich zdjęciach.

Nasycone kadry o idealnej kolorystyce

W tegorocznej serii zdjęć Drosa nie brakuje kadrów w sennych kolorach. Efekt ten został uzyskany poprzez uchwycenie przez fotografa na jednym kadrze pomarańczowego nieba podczas zachodu słońca oraz różowego morza tulipanów. Albert Dros pokazał także malownicze chmury podświetlone ognistym, zachodzącym słońcem. To niezwykłe niebo zestawił z rdzawo-żółtymi tulipanami. Dzięki tej grze barw uzyskał obrazy, niczym kadry z filmów fantasy.

W swojej sesji Dros korzysta z różnych perspektyw - od szczegółowych ujęć makro pojedynczych kwiatów, po kolorowe pola widziane z drona. Kolekcję zdjęć uzupełnia filmem z nostalgiczną muzyką. Albert Dros znany z malowniczych zdjęć, swoją serię tulipanów po raz kolejny udowadnia, że umie uchwycić magiczne światło i bajkowe kolory.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)