„Książe i żebrak”, czyli jak Horia Manolache pokazuje na zdjęciach marzenia ubogich i bezdomnych

Zobaczcie jak powstawał projekt Horii Manalache „The Prince and The Pauper” opowiadający historię rodem z powieści Marka Twaina.

Nazwa projektu oraz jego koncepcja wywodzi się od powieści Marka Twaina - „Książe i żebrak”. Seria opowiada o niewykorzystanych i utraconych szansach ludzi. Na pewno również niejednokrotnie zastanawialiście się - co by było, gdyby...
Nazwa projektu oraz jego koncepcja wywodzi się od powieści Marka Twaina - „Książe i żebrak”. Seria opowiada o niewykorzystanych i utraconych szansach ludzi. Na pewno również niejednokrotnie zastanawialiście się - co by było, gdyby...
Źródło zdjęć: © © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Marcin Watemborski

Po przeprowadzce do San Francisco Horia zwrócił uwagę na problem dotyczący bardzo dużego współczynnika bezdomności w mieście. O tych ludziach chodzi wiele plotek, m.in. to, że są chorzy psychicznie i niebezpieczni. Zdaniem twórcy projektu opinia społeczeństwa o bezdomnych jest generalizowana i uproszczana, by łatwiej było ominąć problem, lub udać, że go wcale nie ma.
Po przeprowadzce do San Francisco Horia zwrócił uwagę na problem dotyczący bardzo dużego współczynnika bezdomności w mieście. O tych ludziach chodzi wiele plotek, m.in. to, że są chorzy psychicznie i niebezpieczni. Zdaniem twórcy projektu opinia społeczeństwa o bezdomnych jest generalizowana i uproszczana, by łatwiej było ominąć problem, lub udać, że go wcale nie ma.© © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Horia postanowił stworzyć projekt fotograficzny, w którym przedstawia historie swoich bohaterów w dyptykach portretowych – z jednej strony jest rzeczywisty obraz modela, z drugiej kreacja, do której dążyli, albo po prostu marzenie. Fotograf chciał również pokazać, że jedyną różnicą między jego bohaterami, a resztą świata są ubrania.
Horia postanowił stworzyć projekt fotograficzny, w którym przedstawia historie swoich bohaterów w dyptykach portretowych – z jednej strony jest rzeczywisty obraz modela, z drugiej kreacja, do której dążyli, albo po prostu marzenie. Fotograf chciał również pokazać, że jedyną różnicą między jego bohaterami, a resztą świata są ubrania.© © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Projekt rozpoczął się w 2014 roku, niestety autor musiał go przerwać, ze względu na brak środków na realizację. Jednym z pomysłów Horii na zgromadzenie odpowiedniej kwoty była organizacja warsztatów portretowych, podczas których uczniowie mieli fotografować krzesła jak ludzi.
Projekt rozpoczął się w 2014 roku, niestety autor musiał go przerwać, ze względu na brak środków na realizację. Jednym z pomysłów Horii na zgromadzenie odpowiedniej kwoty była organizacja warsztatów portretowych, podczas których uczniowie mieli fotografować krzesła jak ludzi.© © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Obraz
© © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Obraz
© © Horia Manolache / [www.horiamanolache.com](http://www.horiamanolache.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)