Hoya HD3 - nowe, wytrzymałe filtry UV i polaryzacyjne, które obsługują duże rozdzielczości

Hoya HD3 - nowe, wytrzymałe filtry UV i polaryzacyjne, które obsługują duże rozdzielczości
Marcin Falana

12.07.2016 06:17, aktual.: 12.07.2016 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hoya zapowiada na październik wprowadzenie do oferty nowych filtrów: UV i polaryzacyjnych HD3. Według producenta jakość optyczna filtrów HD3 UV i CIR-PL przewyższa wymagania najnowszych aparatów o matrycach z rozdzielczością ponad 50 Mpix. Filtry będą dostępne w zakresie średnic od 52 do 82 mm.

Najnowsze filtry Hoya HD3 UV mają ulepszoną nanopowłokę, która jest 800% twardsza i pięciokrotnie gładsza od tej w filtrach UV serii HD2. Co więcej, nowa technologia powłok umożliwia przepuszczalność światła na poziomie 99,7%. Zwiększona gładkość ostatniej warstwy powłok ułatwia utrzymanie filtra w czystości. W filtrze UV zastosowano 32 warstwy oraz utwardzone chemicznie szkło, które zapewnia czterokrotnie większą odporność, niż zwyczajne szkło optyczne.

Obraz

W filtrach polaryzacyjnych także zastosowano ulepszoną powłokę, która jest 200% twardsza i dwukrotnie gładsza niż w filtrach polaryzacyjnych HD2 (16 warstw). Stworzono także filię polaryzacyjną jaśniejszą o 25%, która zapewnia mniejsze straty światła. Producent chwali się także, że nowy opatentowany proces powlekania szkła zapewnia jeszcze wyższy stopień ochrony oraz sprawia, że filtry HD3 UV i CIR-PL są najostrzejsze na rynku. Natomiast lekka niskoprofilowa ramka pozwala uniknąć efektu winietowania przy korzystaniu z obiektywów szerokokątnych. Niestety, jeszcze nie mamy informacji o cenach.

Więcej o filtrach Hoya dowiecie się ze strony www.hoyafilter.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)