HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona)

HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona)

HTC Re - wodoodporna kamerka dla każdego (smartfona)
Marcin Falana
09.10.2014 07:56, aktualizacja: 09.10.2014 12:45

Na konferencji prasowej zatytułowanej DoubleExposure w Nowym Jorku, HTC zaprezentowało wodoodporną kamerkę o nazwie Re, którą możemy sparować z naszym smartfonem, nie tylko HTC. Urządzenie charakteryzuje się nietypowym wyglądem przypominającym malutki peryskop oraz faktem, że do korzystania z niej nie potrzebujemy komputera. Wystarczy smartfon.

Ideą tego małego urządzenia jest nagrywanie wydarzeń, w których bierzemy udział bez potrzeby patrzenia w ekran naszego smartfona.

Obraz

Trzymamy kamerkę w jednej ręce, a jej obsługa jest bardzo prosta. HTC Re jest zawsze włączona i ma tylko dwa przyciski. Wystarczy wcisnąć spust i Re robi 16-megapikselowe zdjęcie, a dłuższe przytrzymanie uruchamia nagrywanie filmu HD 1080p. Z kolei drugi przycisk umożliwia nagrywanie filmów HD w zwolnionym tempie 4X.

Introducing RE: A remarkable little camera

HTC Re oferuje szerokokątny obiektyw ze stabilizacją obrazu oraz światłem f/2.8, który pokrywa kąt 146 stopni, dzięki czemu właściwie nie trzeba kadrować. Re widzi wszystko przed sobą. Poza tym kamerka Re jest wodoodporna. HTC zaprojektowało także aplikację na smartfony, zarówno na Androida, jak i iOS. Przez aplikacje możemy sterować kamerką i oczywiście ściągać zdjęcia i filmy. Ciekawie prezentują się także możliwości robienia filmów poklatkowych - wystarczy ustawić parametry w aplikacji a kamerka Re zrobi resztę. Po wszystkim timelapse jest przesyłamy do smartfona. Re może też wgrywać zdjęcia automatycznie do chmury.

Tajwański producent zapowiedział również otwarte API i SDK dla programistów, dzięki czemu możemy się spodziewać, że pojawią się dodatkowe aplikacje rozszerzające funkcjonalność kamery. Warto też podkreślić, że w przyszłym roku HTC ma wprowadzić do kamery Re możliwość streamowania nagrań na żywo. Będziemy mogli przekazywać podwodny obraz z oceanu będąc na urlopie.

Obraz

Ważnym technicznym aspektem HTC Re jest bateria, która ma pojemność 840 mAh. Według zapewnień producenta ma to umożliwić zapis 1h i 40 min materiału wideo lub do 1200 zdjęć. Materiały są zapisywane na karcie Micro SD. Urządzenie będzie dostępne w kolorach białym, granatowym, pomarańczowym i błękitnym. Nie znamy jeszcze jego ceny, ale ma trafić do sklepów jeszcze przed świętami.

Więcej na temat tego produktu znajdziecie na: www.recamera.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)