„Human After All” to nowy szokujący projekt Jana Kriwola i Markosa Kaya. Pokazuje człowieka zbudowanego z samych żył

W tym projekcie fotograf Jan Kriwol oraz artysta Markos Kay postanowili wykonać prace, na których bohater jest zbudowany tylko z układu krwionośnego. Celem przedsięwzięcia jest podkreślenie wrażliwości oraz witalności ludzkiego ciała w zestawieniu z surowym krajobrazem wielkiego miasta.

Projekt „Human After All” był realizowany w miastach, takich jak: Warszawa, Tel Awiw, Berlin, Bruksela czy Kapsztad. Seria łączy w sobie elementy fotografii oraz trójwymiarowego modelowania wirtualnych naczyń krwionośnych, które ożywają na wspaniałych fotomontażach.
Projekt „Human After All” był realizowany w miastach, takich jak: Warszawa, Tel Awiw, Berlin, Bruksela czy Kapsztad. Seria łączy w sobie elementy fotografii oraz trójwymiarowego modelowania wirtualnych naczyń krwionośnych, które ożywają na wspaniałych fotomontażach.
Źródło zdjęć: © © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Marcin Watemborski

Według autorów rozłożenie ludzkiego ciała na czynniki pierwsze pokazuje esencję życia. Cykl opiera się na zestawieniu elementu ludzkiego (życia) z martwą przestrzenią urbanistyczną. Pozbawienie całej otoczki ciała, które uniemożliwia określenie płci bohatera zdjęć, ma na celu pokazanie tego, że kwestia miejskiego stylu życia dotyczy nas wszystkich – bez względu na kolor skóry i inne rzeczy.
Według autorów rozłożenie ludzkiego ciała na czynniki pierwsze pokazuje esencję życia. Cykl opiera się na zestawieniu elementu ludzkiego (życia) z martwą przestrzenią urbanistyczną. Pozbawienie całej otoczki ciała, które uniemożliwia określenie płci bohatera zdjęć, ma na celu pokazanie tego, że kwestia miejskiego stylu życia dotyczy nas wszystkich – bez względu na kolor skóry i inne rzeczy.© © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Kontrast między surrealistyczną koncepcją układu krwionośnego i miejskiego otoczenia przywodzi myśli, związane z sensem ludzkiej egzystencji i celu życia w dużych ośrodkach miejskich. Seria została zainspirowana rzeźbami Anthony'ego Gormleya oraz rysunkami anatomicznymi Andreasa Vesaliusa i Giulio Casserio. By odpowiednio odwzorować kolory i złożoność żył w ludzkim ciele, obaj artyści sięgnęli do dzieł Gunthera von Hagensa.
Kontrast między surrealistyczną koncepcją układu krwionośnego i miejskiego otoczenia przywodzi myśli, związane z sensem ludzkiej egzystencji i celu życia w dużych ośrodkach miejskich. Seria została zainspirowana rzeźbami Anthony'ego Gormleya oraz rysunkami anatomicznymi Andreasa Vesaliusa i Giulio Casserio. By odpowiednio odwzorować kolory i złożoność żył w ludzkim ciele, obaj artyści sięgnęli do dzieł Gunthera von Hagensa.© © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Cały pomysł pojawił się kilka lat temu, kiedy Jan Kriwol zwrócił uwagę na szkice autorstwa jego ukochanej, które przedstawiały człowieka, zbudowanego tylko z linii układu krwionośnego, palącego papierosa. Koncepcja uległa zmianie, kiedy fotograf poznał Markosa. Kiedy Jan opisał mu swój pomysł, artysta od razu się zgodził.
Cały pomysł pojawił się kilka lat temu, kiedy Jan Kriwol zwrócił uwagę na szkice autorstwa jego ukochanej, które przedstawiały człowieka, zbudowanego tylko z linii układu krwionośnego, palącego papierosa. Koncepcja uległa zmianie, kiedy fotograf poznał Markosa. Kiedy Jan opisał mu swój pomysł, artysta od razu się zgodził.© © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Realizacja projektu polegała na wyreżyserowaniu całej sceny. Kiedy pomysł był gotowy, Jan zajął się fotografowaniem tła, natomiast Markos modelował ich krwistego modela. Wszystkie lokalizacje zostały wybrane tak, by pasowały do siebie paletą barw i estetyką. By zebrać materiał, fotograf musiał przemierzyć kawał świata, ale jak wspomina – było mu to na rękę, ponieważ kocha podróżować i robić zdjęcia.
Realizacja projektu polegała na wyreżyserowaniu całej sceny. Kiedy pomysł był gotowy, Jan zajął się fotografowaniem tła, natomiast Markos modelował ich krwistego modela. Wszystkie lokalizacje zostały wybrane tak, by pasowały do siebie paletą barw i estetyką. By zebrać materiał, fotograf musiał przemierzyć kawał świata, ale jak wspomina – było mu to na rękę, ponieważ kocha podróżować i robić zdjęcia.© © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorów.© © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Obraz
© © [Jan Kriwol](http://kriwol.com/) i [Markos Kay](http://www.mrkism.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)