Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo

Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo

Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo
Źródło zdjęć: © © Brandon Stanton / [Facebook](https://www.facebook.com/humansofnewyork/)
Marcin Watemborski
28.08.2017 13:08, aktualizacja: 28.08.2017 22:02

Humans of New York to długoterminowy projekt fotograficzny, w którym Brandon Stanton przedstawia mieszkańców miasta, spotkanych na ulicach. Opowiadają mu oni swoją historię, a fotograf zamieszcza je na Facebooku. Obecnie ma ponad 18 milionów obserwujących i niedługo ruszy z filmami wideo.

Przez ostatnie 4 lata Brandon Stanton rozmawiał z ponad 1200 osobami. Nie mówiąc nic nikomu, nagrywał z nimi wywiady, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Stanton nawiązał współpracę z filmowcem Michaelem Crommettem. Oficjalne ogłoszenie zamieścił na Facebooku, co od razu przykuło uwagę widzów.

Brandon publikował na swojej stronie dotychczas tylko zdjęcia, dołączając do nich historie swoich bohaterów. Potajemnie nagrywał wywiady, które skrupulatnie magazynował. Żaden z nich nie został jeszcze opublikowany. Dokumentalista wierzył, że kiedyś nadejdzie dzień, by ujawnić swoją pracę i przedstawić światu Ludzi Nowego Jorku.

Moim celem nie było stworzenie telewizyjnego show opartego na Humans of New York. Chciałem, by show było ludźmi Nowego Jorku. Wydaje mi się, że całkiem dobrze to wyszło. Mam nadzieję, że wam to się spodoba.

Humans of New York TV będzie serią wywiadów ze spotkanymi przez Stantona ludźmi. Więcej informacji i same filmy znajdziecie na stronie Humans of New York na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)