Hyperlapse z 3305 zrzutów ekranu Google Maps zabierze Was w podróż dookoła świata

Hyperlapse z 3305 zrzutów ekranu Google Maps zabierze Was w podróż dookoła świata

Hyperlapse z 3305 zrzutów ekranu Google Maps zabierze Was w podróż dookoła świata
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
09.02.2017 09:05, aktualizacja: 09.02.2017 20:02

Usługa Google Maps właśnie skończyła 12 lat. Student projektowania graficznego, Matteo Archondis, postanowił uczcić to na swój sposób. Jest on miłośnikiem timelapse'ów oraz hyperlapse'ów i stworzył wirtualną podróż po świecie, wykorzystując do tego tylko zrzuty ekranu z Google Maps.

W dziele Matteo Archondisa zobaczycie krajobrazy z całego świata – od cudownego Rzymu, przez Paryż i Londyn, aż do mostu Golden Gate w San Francisco. W sumie autor wykonał ponad 3300 zrzutów ekranu w przeciągu 2-dniowej wirtualnej podróży, po czym zmontował je i wyedytował za pomocą programu komputerowego, co zajęło dodatkowy tydzień.

Obraz

Pierwsza część, czyli zrzuty ekranu, była dla twórcy "nudna". Opisuje on ją tak: „zrzut, przesunięcie kadru, zrzut, przesunięcie kadru”. Faktycznie nie brzmi to nie wiadomo jak pasjonująco, chociaż było konieczne do powstania dzieła.

Dzięki narzędziom dla programistów w Google Chrome byłem w stanie usunąć wszystkie elementy, które dotyczyły nawigacji. Usunąłem również etykiety tak, by końcowy obraz mógł być jak najczystszy i realistyczny, bym mógł się skoncentrować na ruchach kamery tak, jakby było to naprawdę.

W pierwszym etapie prac, tuż po zrobieniu zrzutów ekranu, Matteo musiał ustabilizować kadry. Później musiał odnaleźć punkty referencyjne w każdym z nich, by stworzyć wrażenie płynnego ruchu w każdej klatce.

  • Ta część była trudna. Zwłaszcza odszukanie punktów referencyjnych, które zmieniają się szybko po kliknięciu - wyznaje Archondis.
Obraz

Jeśli zastanawiacie się, co podkusiło studenta, mającego na głowie masę nauki, do realizacji takiego projektu – odpowiedź jest prosta - inspiracja. Matteo wspomina, że chciał pokazać możliwe wykorzystanie współczesnych narzędzi do wirtualnego podróżowania przez świat oraz chciał stworzyć coś nowego i poeksperymentować z Google Maps oraz systemem Street View.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)