Idealne wyczucie czasu. Fotograf ujął węża w paszczy aligatora

Idealne wyczucie czasu. Fotograf ujął węża w paszczy aligatora

Idealne wyczucie czasu. Fotograf ujął węża w paszczy aligatora
Źródło zdjęć: © © Linda Waring / [Facebook](https://www.facebook.com/birdwalkphotography/)
Marcin Watemborski
10.05.2019 10:14, aktualizacja: 10.05.2019 12:14

Szczerze podziwiam fotografów przyrody, którzy umieją obserwować to, co dzieje się wokół nich. Para fotografów – Jesse i Linda (BirdWalk Photography) – mogą poszczycić się w swoim portfolio serią ujęć dramatycznej ucieczki węża z uścisku aligatora. Jak widać – natura jest nie tylko piękna, ale i zabójcza.

Jesse i Linda są parą fotografów dzikiej przyrody z Florydy. Ze względu na duże zróżnicowanie występujących tam zwierząt, nie mogą narzekać na brak dobrych kadrów. Ostatni weekend był dla nich jednak bardziej owocny, dzięki sytuacji, którą zaobserwowali.

To normalne, że w królestwie zwierząt jedno zjada drugie. Ten fragment kręgu życia, a właściwie dramatyczną walkę i ucieczkę przed przeznaczeniem para artystów złapała na zdjęciach. Głównymi bohaterami sceny są aligator oraz węża. Co ciekawe – aligatory są zwierzętami, które mają jedne z najmocniejszych uścisków szczęk na świecie. Wynosi on ponad 9000 niutonów!

Podczas spaceru po rezerwacie przyrody na Florydzie, Jesse dostrzegł tę codzienną sytuację (choć naprawdę wyjątkową!), a Linda zaczęła strzelać klatki. Ogromny gad kłapał szczękami raz po raz. Wąż (nerodia pręgowana) już nie miał najmniejszych szans, lecz stale walczył. Mimo tego, że Linda zrobiła ponad 100 zdjęć, postanowiła nie umieszczać końcowego zdjęcia. Cóż – możecie sobie dopowiedzieć, jaki był finał.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)