Legendarna okładka albumu Nirvany „Nevermind” odtworzona 25 lat później

Legendarna okładka albumu Nirvany „Nevermind” odtworzona 25 lat później

Legendarna okładka albumu Nirvany „Nevermind” odtworzona 25 lat później
Źródło zdjęć: © © Kirk Weedle
Marcin Watemborski
26.09.2016 07:12, aktualizacja: 26.07.2022 18:51

Każdy zna kapelę Kurta Cobaina i jego kolegów oraz album „Nevermind”, na którego okładce znalazł się Spencer Elden. Wtedy był małym, wesołym bobaskiem, pływającym przy banknocie. Po 25 latach od wydania płyty, model postanowił odtworzyć okładkę.

Album Nirvany, zatytułowany „Nevermind”, został wydany 24 września 1991 roku. Była to płyta, która na zawsze zmieniła oblicze muzyki rozrywkowej, a członkom zespołu zapewniła znaczny rozgłos. Wpływ Cobaina, jego „zamulony” wokal i powtarzające się w kółko psychodeliczne riffy gitarowe, wywarły wpływ na wielu późniejszych twórcach. Album sprzedał się w ponad 30 milionach kopii.

Na okładce płyty znalazł się Spencer Elden, który obecnie kończy 25 lat. Na zdjęciu do płyty był niemowlakiem, który pływa nago, właściwie „lewituje w wodzie”, czyhając na dolara na haczyku. Nasz model postanowił odtworzyć to zdjęcie po 25 latach, tym razem jednak postanowił założyć spodenki kąpielowe. Jest to osobisty hołd Spencera dla legendy muzyki grunge.

  • Ta rocznica wiele dla mnie znaczy. To dziwne, że brałem udział w tworzeniu tej okładki przez pięć minut, kiedy miałem zaledwie 4 miesiące, a zdjęcie stało się tak rozpoznawalne. - wyznaje Spencer – To świetne i dziwne zarazem – być częścią czegoś tak ważnego i nie pamiętać tego. - dodaje model, który zdecydowanie woli prekursorów punka, grupę The Clash, od Nirvany.

W 1991 roku, fotograf Kirk Weedle zapytał państwa Elden, czy mógłby pożyczyć ich maleństwo do zdjęć nieznanego zespołu. Sesja trwała 15 sekund, a rodzice Spencera zainkasowali szybkie 200 dolarów. 25 lat później, fotograf John Chapple zapłacił naszemu bohaterowi 200 dolarów, by powtórzyć ujęcie.

10 lat temu, na 15-lecie wydania „Nevermind”, Spencer Elden również odtwarzał okładkę legendarnego albumu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)