Znana sosna na szczycie Sokolicy zniszczona podczas akcji ratowniczej

Znana sosna na szczycie Sokolicy zniszczona podczas akcji ratowniczej
Źródło zdjęć: © © Łukasz Zandecki / [Instagram](https://www.instagram.com/lukasz.zandecki.photo/)
Monika Homan

07.09.2018 07:12, aktual.: 08.09.2018 12:49

Całą Polskę obiegła już informacja, że symbol Pienin, 500-letnia sosna na szczycie Sokolicy została zniszczona podczas akcji ratowniczej. Prezentujemy wam piękne zdjęcia z tym wyjątkowym okazem.

Ratownicy GOPR i TOPR prowadzili akcję ratunkową na szczycie Sokolicy. Młoda kobieta zasłabła i podczas upadku doznała urazu głowy i twarzoczaszki. Znoszenie turystki na dół byłoby ryzykowne, więc ratownicy postanowili wezwać na miejsce śmigłowiec.

Niestety w trakcie akcji silny podmuch wiatru uszkodził stojącą na szczycie słynną 500-letnią sosnę, którą z pewnością zna każdy fotograf krajobrazu. Drzewo to jest chyba najbardziej charakterystycznym motywem w Pieninach i bardzo często widujemy je na zdjęciach ze szczytu Sokolicy.

Zniszczenie tego okazu smuci nie tylko ekologów, ale również fotografów, a na temat jej rozpoczęła się gorąca dyskusja w internecie. Komentując pamiętajcie jednak, że sosna została uszkodzona w wyniku akcji ratowniczej, która miała na celu ratowanie zdrowia i życia człowieka. Zachowajcie zdrowy rozsądek i spróbujcie postawić się po drugiej stronie.

Prezentujemy wam wspaniałe krajobrazy z pienińską sosną w roli głównej. Widok ten zmieni się prawdopodobnie na zawsze, ale z pewnością drzewo pojawiło się na niejednym świetnym zdjęciu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)