Ilford zapowiada nowe materiały światłoczułe w różnych formatach

Ilford zapowiada nowe materiały światłoczułe w różnych formatach
Marcin Watemborski

15.10.2019 09:00, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli myślicie, że fotografia tradycyjna umiera, jesteście w błędzie. Najlepiej świadczy o tym to, że firma Ilford – gigant w świecie materiałów światłoczułych – właśnie zapowiedział powstanie nowych produktów. Wszystko zaczyna się bardzo tajemniczo.

Na Twitterze firmy Ilford, która produkuje materiały światłoczułe (filmy, błony cięte i papiery) oraz chemię fotograficzną, pojawiła się tajemnicza grafika. Widzimy tam 4 formaty – na pewno dwa z nich to filmy: małoobrazkowy i średnioformatowy. Przy każdym z nich jest data 24 października 2019 roku, a w poście podano godzinę 15:00, lecz bez strefy czasowej.

Pionowy obrazek na fioletowym tle ma proporcje 10:8, więc spodziewałbym się nowych błon 4x5 cala, ale nie wiem, co symbolizuje obraz na czarnym tle. Pozioma orientacja prostokąta o proporcjach 4:3 daje duże pole do spekulacji. Wydaje mi się, że może to być nowy czarno-biały papier fotograficzny, ale mogę się mylić.

Raczej nie liczyłbym na to, że Ilford pokaże kolorowe materiały światłoczułe, a nową technologię czarno białych – wtedy zapowiedź mocno by się zgadzała – mamy 3 popularne formaty do fotografowania i jeden do odbitek. Czekam z niecierpliwością na to, co pokaże jeden z moich ulubionych producentów filmów i chemii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)