Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie

Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie

Inspirujące konkursy fotograficzne, których jeszcze nie znacie
Źródło zdjęć: © © Gareth Blayney / The Big Picture
Wojciech Gadomski
29.10.2013 05:36, aktualizacja: 26.07.2022 20:07

W poszukiwaniu natchnienia warto czasem wesprzeć się twórczością innych i czegoś się od nich nauczyć. Dobrym sposobem jest na przykład przeglądanie galerii konkursów fotograficznych. Niekoniecznie tych najbardziej znanych.

The Big Picture

Obraz
© © Paul Collins

Zacznę od cieszącego się dużą popularnością The Big Picture. Gazeta "The Telegraph" co tydzień daje szansę na wygranie Nikona S9500. Wystarczy wysłać swoje najlepsze zdjęcia, na przykład z wakacyjnego pleneru. Konkurs jest skierowany raczej do amatorów fotografii, ale to nie znaczy, że poziom jest niski. Niektóre zdjęcia są naprawdę rewelacyjne!

Travel Photographer of the Year

Obraz
© © Danny Bearth

Travel Photographer of the Year to kolejny konkurs fotograficzny otwarty dla wszystkich. Główna nagroda to 5000 dol.. Nazwy kategorii przyciągają uwagę i jasno opisują tematykę konkursu: Wild Stories, Extraordinary, Crowded Planet.

The RHS Photographic Competition

Obraz
© © Angela Rogers

Do miłośników ogrodnictwa i softowej fotografii przyrody (mam na myśli fotografowanie myszy, biedronek i na przykład ziewających lisków) adresowany jest konkurs The RHS Photographic Competition. Nawet dzieci mogą wziąć w nim udział. Temat brzmi trywialnie, ale nagrody są na serio. Kto jest chętny na 1000 funtów?

Faith Through a Lens Photo Contest

Obraz
© © Michael Bateman

Dla wierzących i niewierzących, ale na pewno dla lubiących tematykę religijną stworzono konkurs Faith Through a Lens Photo Contest. Przekopałem archiwum FTLPC i wśród wielu raczej średnich fotografii trafiłem na kilkanaście pereł. Warto zajrzeć - często tematy fotografii są ciekawsze niż ich realizacja, więc może niektóre warto podjąć samemu.

The Terry O’Neill Photography Award

Obraz
© © Alessandro Panso

Na koniec poważna propozycja: The Terry O’Neill Photography Award. To prestiżowy konkurs, na który można wysyłać zdjęcia w kategoriach: moda, reportaż, dokument, krajobraz, przyroda, portret, sztuka. W tym roku odbędzie się jego 8. edycja. Jest tylko jeden zwycięzca i dwóch wyróżnionych, plus jeden w specjalnej kategorii "mobile device". Zwycięskie zdjęcia są pokazywane na objazdowej wystawie i publikowane w "Sunday Times Magazine".

Naturalnie warto nie tylko obejrzeć prace innych, ale też samemu wziąć udział w tych fotograficznych zawodach. Powodzenia!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)