Insta360 ONE X - efektowne ujęcia i rewelacyjna stabilizacja

Insta360 ONE X - efektowne ujęcia i rewelacyjna stabilizacja
Monika Homan

11.10.2018 07:57, aktual.: 11.10.2018 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stabilizacja w najnowszej kamerce sportowej Go Pro Hero 7 zrobiła na was wrażenie? Zobaczcie, co ma do pokazania Insta360. ONE X to nowa kamera tej firmy.

Firma Insta360 zaprezentowała nową kamerę sportową 360 stopni - ONE X. To nowa wersja jej poprzednicznki - Insta360 ONE - udoskonalona zarówno w kwestii konstrukcji, jak i oprogramowania.

Nakręcicie nią filmy w rozdzielczości 5.7K i 30 kl./s. Jeśli zależy wam na efekcie slow-motion możecie obniżyć rozdzielczość do 4 K i nagrywać w 50 kl.s, lub do 3K, co pozwoli na uzyskanie 100 kl./s.

Obraz

Kamerką możecie też wykonać zdjęcia w rozdzielczości 18 megapikseli w formacie JPG, DNG lub RAW. Wszystkie parametry ekspozycji mogą być ustawiane manualnie. Rozdzielczość została zmniejszona w stosunku do poprzedniczki, ale dzięki większym pikselom kamerka ma się lepiej sprawdzać w trudnych warunkach oświetleniowych.

Obraz

Tym, czym zwraca na siebie uwagę ONE X, jest stabilizacja obrazu Flow State. Na zaprezentowanych przez firmę filmach wygląda na to, że sprawdza się ona naprawdę świetnie. Insta360 nazywa swój nowy produkt zabójcą GoPro Hero7. Można powiedzieć, że efekt jest zblizony do tego, który uzyskamy za pomocą gimbala.

Insta360 VS GoPro - Stabilization Comparison

Bardzo ciekawe jest zastosowanie modułu Drifrer, po włożeniu do którego, możemy rzucać kamerką i uzyskać w ten sposób zupełnie nowe, ciekawe i dynamiczne ujęcia. Kiedy zdecydujecie się nagrywać na kijku, kamerka automatycznie go usunie, co przyznam szczerze wygląda dość komicznie - ale jednak inne kamerki tego nie potrafią.

Insta360 One X - Drift Shot

Insta360 ONE X Selfie Stick

Dzięki połączeniu ze smartfonem i dedykowanej aplikacji łatwo stworzycie oryginalne i ciekawe klipy z zastosowaniem licznych efektów, takich jak Bullet czy Time Shift. Bateria pozwala na 60 minut ciągłego nagrywania.

Insta360 ONE X - Introducing the Insta360 ONE X

Trudno powiedzieć, czy ONE X będzie "zabójcą GoPro”, szczerze wątpię, ale na pewno jest to ciekawa alternatywa dla miłośników akcji. Kamerka kosztuje 460 euro i dostępne są do niej liczne akcesoria. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)