Instagram ostrzeże cię, zanim wrzucisz obrażającego kogoś posta

Instagram ostrzeże cię, zanim wrzucisz obrażającego kogoś posta18.12.2019 08:24
Instagram ostrzeże cię, zanim wrzucisz obrażającego kogoś posta

Szykanowanie ludzie oraz mowa nienawiści w mediach społecznościowych to standard i nijak nie daje się tego uniknąć. Facebook ma jednak na to sposób i zaimplementował nowy algorytm do Instagrama, który analizuje treść jeszcze przed jej zamieszczeniem.

Nowy algorytm, oparty na sztucznej inteligencji, powstał po to, by zadbać o większe bezpieczeństwo społeczności. W momencie, gdy post zawiera sformułowania mogące kogoś obrażać lub wyśmiewać, aplikacja poinformuje o tym jeszcze przed zamieszczeniem wpisu. Podobna funkcja została wprowadzona już wcześniej, z tym, że wtedy dotyczyła ona publikowania obraźliwych komentarzy.

W momencie, gdy w polu zamieszczania wpisu pojawi się tekst, uważany przez Instagram za obraźliwy, wyskoczy komunikat. To dobry sposób, by postujący zastanowił się dwa razy (dosłownie) zanim coś wrzuci. Być może w ten sposób chociaż kilka osób odpuści sobie mowę nienawiści i szykanowanie innych w mediach społecznościowych.

Algorytm został wytrenowany na podstawie zgłaszanych przez użytkowników wpisów. Według programistów Instagrama, danie użytkownikowi drugiej szansy działa, dzięki czemu może on się stać ”bezpieczniejszym miejsce” dla całej społeczności.

W przypadku, gdy i tak wrzucicie obraźliwy post, wasze konto może zostać zablokowane, ponieważ już zostało namierzone przez sztuczną inteligencję. Różne zdarzenia mogą doprowadzić do skasowania konta, o czym jednak Instagram ostrzega wcześniej. Czasem bywa tak, że zdjęcia niektórych fotografów z automatu są blokowane lub usuwane. Kilkoro moich znajomych w ostatnim czasie dostało ostrzeżenie o możliwości usunięcia konta, mimo tego, że publikowane przez nich treści nie godziły w politykę Instagrama.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)