Instagram pozwala na dodanie "innej" płci do konta. W niektórych krajach nowa opcja

Instagram pozwala na dodanie "innej" płci do konta. W niektórych krajach nowa opcja

Instagram pozwala na dodanie "innej" płci do konta. W niektórych krajach nowa opcja
Marcin Watemborski
13.05.2021 07:49, aktualizacja: 26.07.2022 14:28

Instagram idzie z duchem czasu i gnającymi do przodu kwestiami wolnościowymi. Niebawem w wybranych regionach świata pojawi się nowa opcja, która pozwoli użytkownikowi na dodanie preferowanych zwrotów zależnych od tożsamości płciowej.

Instagram jako jedno z najbardziej popularnych mediów społecznościowych na świecie, musi stawiać czoła wymaganiom użytkowników. W social medial bardzo istotna jest autoprezentacja, a jednym z jej aspektów jest poczucie tożsamości płciowej. Dotychczas osoby niebinarne płciowo mogły czuć się pominięte, ale od teraz to się zmieni.

Polscy użytkownicy mogą jedynie ustawić czwartą opcję w wyborze płci, czyli "inną" i wpisać ręcznie to, z jaką płcią się utożsamiają tuż obok wyboru męska / żeńska / wolę nie odpowiadać. W wybranych regionach świata jednak pójdzie to o krok dalej.

Na Twitterze pojawiła się informacja, że podczas edycji informacji o koncie, oprócz tak oczywistych elementów, jak nazwa konta, imię czy opis, pojawią się "zwroty". Będą one pojawiały się w formie szarego napisu przy imieniu użytkownika i mają odnosić się do tożsamości płciowej. Chodzi o popularne na Zachodzie określenia pokroju: "on/ jego", "ona/ jej" czy w przypadku osób niebinarnych lub nieokreślonych płciowo "oni/ ich".

W poście Instagram informuje, że ma plany wprowadzenia nowej opcji dla szerszego grona użytkowników z czasem. Czy wpłynie to jakkolwiek na używanie aplikacji? Raczej nie. To kwestia zagwarantowania poczucia komfortu wszystkim grupom użytkowników.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)