Instagram ukryje "nieodpowiednie treści" w wynikach wyszukiwania

Instagram ukryje "nieodpowiednie treści" w wynikach wyszukiwania

Instagram ukryje "nieodpowiednie treści" w wynikach wyszukiwania
Monika Homan
12.04.2019 10:38, aktualizacja: 26.07.2022 15:51

Instagram kładzie spory nacisk na to, żeby promowanie przez serwis treści były wiarygodne i bezpieczne dla każdego użytkownika. Treści, które łamią zasady społeczności są usuwane, treści wrażliwe są zakrywane, a teraz sugestywne seksualnie zdjęcia nie będą wyświetlać się w wyszukiwarce i na stronach hasztagów, nawet jeśli nie zawierają nagości.

Instagram zapowiedział, że ograniczy rekomendowanie treści, które mogą być nieodpowiednie dla "globalnej społeczności". W serwisie obowiązują Zasady społeczności, które określają jakie treści są dozwolone, a jakie nie. Jeśli jakiś post jest niezgodny z tymi zasadami, zostaje usunięty. Zwykle dotyczy to nagości, dlatego wielu fotografów na swoich zdjęciach często zakrywa newralgiczne miejsca swoich modelek różnymi elementami, żeby zdjęcie spełniało wymogi Instagrama.

Teraz, pomimo tego, że ocenzurowane zdjęcia nie będą usuwane, to nie pojawią się na stronie eksploracji i stronach hasztagów. Posty nacechowane seksualnie, które nie naruszają zasad społeczności - bo o nie głównie chodzi - będą nadal pojawiać się w aktualnościach, jeśli obserwujemy ich autora.

Staramy się, aby rekomendowane przez nas treści były bezpieczne i odpowiednie dla naszej społeczności, a to oznacza, że jesteśmy surowi, jeśli chodzi o dobór treści polecanych na stronie Eksploruj oraz na stronach hasztagów.

Dla fotografów, którzy skupiają swoją twórczość na sensualnych zdjęciach może to oznaczać znaczne zmniejszenie zasięgu i trudności w pozyskiwaniu nowych obserwatorów. Pytanie tylko, co algorytmy Instagrama uznają za sugestywne seksualnie i gdzie serwis stawia granice? Jeśli zaobserwujecie na swoich kontach spadek aktywności użytkowników, wiecie już co jest przyczyną.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)