Instagram o zaginionych dzieciach. Możesz dostać ważne powiadomienie

Instagram o zaginionych dzieciach. Możesz dostać ważne powiadomienie

Grafika poglądowa.
Grafika poglądowa.
Konrad Siwik
02.06.2022 07:49, aktualizacja: 26.07.2022 13:17

Instagram poinformował na swoim blogu o uruchomieniu nowej funkcji związanej z bezpieczeństwem dzieci. Od tego tygodnia na Instagramie będą pojawiać się wyskakujące powiadomienia AMBER Alerts.

AMBER Alert znany także pod nazwą "Child Alert" to system alarmowy, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci poprzez rozpowszechnianie komunikatów środkami masowego przekazu. Alarm powstał jako środek zapobiegawczy na skutek porwania i morderstwa 9-letniej Amber Hagerman w stanie Teksas w 1996 roku.

Funkcja ta jest dostępna na Facebooku od 2015 roku. Od tego czasu alerty pomogły w setkach zakończonych sukcesem spraw dotyczących zaginięć dzieci na całym świecie. Wraz z początkiem czerwca 2022 roku AMBER Alert został również uruchomiony na Instagramie – o czym poinformowali operatorzy platformy na oficjalnym blogu.

"Instagram to platforma oparta na mocy zdjęć, dzięki czemu idealnie pasuje do programu AMBER Alert" – powiedziała Michelle DeLaune, prezes i dyrektor generalny National Center for Missing & Exploited Children. "Wiemy, że zdjęcia są kluczowym narzędziem w poszukiwaniach zaginionych dzieci, a dzięki rozszerzeniu zasięgu do odbiorców na Instagramie będziemy mogli udostępniać zdjęcia zaginionych dzieci tak wielu innym osobom".

Alarm będzie zawierał ważne szczegóły dotyczące dziecka, takie jak zdjęcie, opis, miejsce uprowadzenia oraz wszelkie inne dostępne informacje, które można podać. Użytkownicy Instagrama mogą również udostępnić alert znajomym, aby jeszcze bardziej rozpowszechnić informację.

Alerty te są rzadkie i dotyczą konkretnego obszaru poszukiwań. Jeśli otrzymasz taki alert, oznacza to, że w pobliżu prowadzone są aktywne poszukiwania zaginionego dziecka. W ciągu najbliższych tygodni alarm będzie w pełni dostępny w 25 krajach takich jak: Argentyna, Australia, Belgia, Bułgaria, Kanada, Ekwador, Grecja, Gwatemala, Irlandia, Jamajka, Korea, Litwa, Luksemburg, Malezja, Malta, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia, Rumunia, RPA, Tajwan, Ukraina, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie i USA. Instagram zapewnia jednak, że pracuje nad rozszerzeniem programu na kolejne kraje.

AMBER Alert, choć jest ważnym narzędziem, może też przyczynić się do wywołania szkód. Rodzice z Teksasu wytoczyli sprawę sądowa firmie Apple, twierdząc, że ich syn doznał trwałej utraty słuchu na skutek zbyt głośnego powiadomienia AMBER Alert, które włączyło się w słuchawkach AirPods należących do chłopca. W pozwie stwierdzono, że chłopiec do końca życia będzie musiał używać aparatu słuchowego.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)