Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom

Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom

Instagram wprowadza inne formaty poza kwadratem: pion i poziom
Marcin Falana
28.08.2015 10:08, aktualizacja: 26.07.2022 19:31

Instagram umożliwił publikowanie zdjęć w innych formatach niż kwadrat, poza tym możemy też zmieniać intensywność filtrów w filmach.

Instagram nieśpiesznie wprowadza zmiany. Po zwiększeniu jakiś czas temu rozdzielczości z 640 na 640 do 1080 na 1080 pikseli przyszedł wreszcie czas na format zdjęć. Dotychczas użytkownicy mogli wrzucać jedynie kwadratowe zdjęcia, jeżeli chcieli użyć innego formatu musieli tworzyć ramki, w innym wypadku aplikacja sama kadrowała do kwadratu. Teraz możemy wrzucać zdjęcia zarówno poziomie jak i pionowe, jednak zbyt rozległe panoramy jeszcze nie wchodzą w grę.

Obraz

Dotychczas kwadrat w fotografii był mocno kojarzony ze średnioformatowymi aparatami Hasselblad, jednak konsekwencja i popularność aplikacji Instagram pozwoliły kwadratowej fotografii odrodzić się na nowo w dobie cyfrowej. Jak teraz będzie wyglądała wiekszość publikowanych zdjęć, czas pokaże, ja chętnie wrzucę coś w innym formacie, chociaż ograniczenie 1:1 miało swój urok. Pierwsze komentarze użykowników wskazują, że było to dobre posunięcie.

Jest to także ukłon w stronę filmu, który raczej z formatem 1:1 nigdy nie miał zbyt wiele wspólnego. Teraz publikowane klipy filmowe będą się prezentować dużo bardziej naturalnie. Kolejną nowością jest też możliwość zmiany intensywności filtrów przy filmach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)