Instaxy idą jak świeże bułeczki - wyniki finansowe Fujifilm

Instaxy idą jak świeże bułeczki - wyniki finansowe Fujifilm

Instaxy idą jak świeże bułeczki - wyniki finansowe Fujifilm
Marcin Falana
05.11.2015 10:47, aktualizacja: 26.07.2022 19:27

Raport finansowy Fujifilm potwierdza ogólną tendencję do spadku sprzedaży aparatów cyfrowych, poza tymi z wyższej półki. Bardzo dobrze sprzedają się natomiast Instaxy.

Fujifilm opublikowało przedświąteczny raport finansowy, który potwierdza ogólną tendencję spadkową sprzedaży aparatów cyfrowych poza wyższą półką, co ciekawe bardzo dobre rezultaty notuje sprzedaż aparatów i materiałów Instax. Fujifilm zarabia też na druku.

Fujifilm potwierdza ogólną tendencję, którą notują też inne firmy produkujące aparaty cyfrowe jak Sony czy Canon. Sprzedaż aparatów cyfrowych wciąż spada, jedynym wyjątkiem są aparaty premium, których sprzedaż utrzymuje się na stałym poziomie. Jednym słowem seria X ma się dobrze, gorzej z aparatami kompaktowymi, które można spokojnie zastąpić lepszym smartfonem. Model X-T10 jest uważany za bardzo dobrze sprzedający się na rynku.

Fujifilm X-T10
Fujifilm X-T10

Mimo tej tendencji Fujifilm zanotowało wzrost o 2,7 razy w pierwszym półroczu rozliczeniowym (12,5 miliarda jenów). Głównie za sprawą fotografii natychmiastowej i usługom poligraficznym na najwyższym poziomie. Jak widać ludzie stawiają na jakość aparatów i klasyczne techniki jak fotografia natychmiastowa, które wracają do powszechnego użytku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)