Interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX

Interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX

Interaktywny ekran piórkowy Wacom Cintiq 21UX
Mateusz Gołąb
01.03.2010 15:08, aktualizacja: 01.08.2022 15:27

Interaktywny ekran dotykowy Wacom Cintiq 21UX o przekątnej 21,3 cala został na nowo zaprojektowany i jest bardzo ciekawym i użytecznym narzędziem dla zawodowych projektantów, artystów, rysowników oraz oczywiście fotografów.

Interaktywny ekran dotykowy Wacom Cintiq 21UX o przekątnej 21,3 cala został na nowo zaprojektowany i jest bardzo ciekawym i użytecznym narzędziem dla zawodowych projektantów, artystów, rysowników oraz oczywiście fotografów.

Cintiq 21UX został wyposażony w nowe pióro, które wychwytuje subtelne oddziaływanie na powierzchnię ekranu LCD oraz rozpoznaje 2048 poziomów nacisku. Z boków znajdziecie dwa dotykowe paski Touch Strips. Oba paski posiadają odpowiadające im Przełączniki Touch Strip, które kontrolują cztery różne funkcje przypisane indywidualnie dla każdej aplikacji przez użytkownika.

Pióro Grip Pen Cintiq 21UX zostało wyposażone w technologię Tip Sensor, dzięki której tablet rozpoznaje nacisk o wadze jednego grama. Rozpoznanie nacisku zaczyna się od niezwykle lekkiego dotyku ? naśladuje to tradycyjny ruch pędzla, pisaka lub pióra. Dodatkowo, pióro rozpoznaje 2048 stopni nacisku ? podwaja to zakres rozdzielczości obsługiwanej przez pióro i zwiększa jego reakcję oraz, wraz z aplikacjami wspierającymi czułość nacisku.

Grip Pen jest także wyposażone we wrażliwą na nacisk gumkę i dwa boczne przełączniki, którym można przypisać takie komendy jak podwójne kliknięcie oraz kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

Osiem w pełni programowalnych klawiszy ExpressKeys, pod którymi można zakodować najczęściej używane funkcje poszczególnych aplikacji, umieszczonych jest po obu stronach ekranu. Spełniają one zasadniczą rolę w poprawie efektywności pracy. Naciśnięcie górnego klawisza ExpressKey powoduje pojawienie się na wyświetlaczu menu ExpressKeys i Touch Strips.

Darren Higgins specializes in portraiture and commercial product photography.
Darren Higgins specializes in portraiture and commercial product photography.

Nowością w Cintiq 21UX jest także umieszczenie Touch Strips w tylniej części tabletu oraz dodanie dwóch Przełączników Touch Strip, które kontrolują funkcje związane z paskami Touch Strips. Podświetlenie LED na krawędzi Przełącznika wskazuje aktualną funkcję przypisanego mu Touch Strip. Każdy z pasków dotykowych może być używany do obsługi czterech funkcji, takich jak przybliżanie, przewijanie, regulacja rozmiaru pędzla oraz rotacja obrazu. Ulokowanie Touch Strips na tylniej krawędzi interaktywnego ekranu piórkowego, zamiast na jego froncie, zapobiega przypadkowej aktywacji gdy, na przykład, użytkownik przeciąga ruchy pióra poza granice wyświetlacza.

Podstawa interaktywnego ekranu piórkowego Cintiq 21UX umożliwia ustawnie go pod optymalnym dla użytkownika kątem od 10 do 65 stopni, można obracać go również we wszystkich kierunkach nawet o 180 stopni. Jeśli jest to potrzebne, użytkownik może także w prosty sposób zdjąć tablet Cintiq 21UX z podstawy i położyć go na blacie bądź przymocować do dodatkowego ramienia (nie będącego częścią wyposażenia) przy użyciu standardowych uchwytów VESA (Video Electronics Standards Association), które znajdują się z tyłu wyświetlacza.

Nowy, wyważony uchwyt na pióro służy nie tylko do jego przechowywania, ale jest także poręcznym schowkiem na końcówki. Użytkownik może korzystać ze standardowych, miękkich lub szorstkich końcówek. Pozwalają one symulować pracę z użyciem szeregu tradycyjnych narzędzi.

Nowy interaktywny ekran piórkowy Cintiq 21UX kosztuje 7999 złotych i będzie dostępny w sprzedaży od końca marca/ początku kwietnia 2010 roku.[block position="inside"]1691[/block]

Źródło: Wacom

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)