Interwałometr, który pozwoli podejrzeć timelapse jeszcze podczas tworzenia

Interwałometr, który pozwoli podejrzeć timelapse jeszcze podczas tworzenia
Marcin Watemborski

06.04.2016 08:13, aktual.: 06.04.2016 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z fotografów zajmujących się tworzeniem timelapse'ów prędzej, czy później doposaża swój dobytek w interwałometr – zmyślne urządzenie sterujące automatycznym wykonywaniem zdjęć w określonych odstępach czasu. Przedstawiamy wam sprzęt, który może ułatwić pracę niecierpliwym.

Ekipa Timelapse+ mówi, że ich urządzenie – VIEW – zdefiniuje interwałometr na nowo. Jeszcze niewiele wiemy o nowym sprzęcie, ale zdecydowanie warto będzie mu się przyjrzeć bliżej. Zapowiada się, że będzie miał kilka naprawdę przydatnych funkcji.

Dwa punkty, o które zaczepia się rewolucyjność VIEW to: algorytm, który zrobi z przejść między dniem, a nocą bułkę z masłem oraz możliwość podglądu na żywo tworzonego właśnie timelapse'u z prędkością 30 klatek na sekundę, bez konieczności dotykania urządzenia.

Jeśli chodzi o aktywację podglądu na żywo – może być on ustawiony przez grube rękawice, dzięki specjalnym pokrętłom lub za pomocą aplikacji na smartfona. Aktywuje się go przez machnięcie rękom przed czujnikiem. Dzięki temu nie musicie się martwić dodatkowym zużyciem energii przez ekran, ani przypadkowym poruszeniem aparatu.

Obecnie projekt zebrał na Kickstarterze już ponad 45 tysięcy dolarów ze 100 założonych. Wierzymy, że Elijah Parker, twórca konceptu, odniesie sukces. Więcej informacji o samym produkcie znajdziecie na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)